Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Barkácsolhatok mosdószivacsból...

Barkácsolhatok mosdószivacsból új szűrőt a porszívómba?

Figyelt kérdés
Kitettem száradni és a büdös kutya szétrágta! Drágállok érte 4000 Ft-t. A fűkaszámba is mosogatószivacsból csináltam és semmi baja.
2017. jún. 12. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Próbáld meg, semmit nem veszíthetsz!

Nem tudom milyen a porszívód, de én a Philips Triatlonomba nem teszem bele a szűrőt és olyan lett a teljesítménye, hogy a szöget is kihúzza a falból.:)

2017. jún. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha a szivacs részéről van csak szó, akkor ok. Ha a papírszűrőt(hepa) akarod vele pótolni az nem lesz jó, mert a sima szivacson rengeteg por megy át, és az mind a motorba fog lerakódni.
2017. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem megy .Ezek különleges szűrők,ezért is drágák.

Hasonló tulajdonsággal rendelkezik,mint az autók klima levegő szűrője .A fűkaszánál nem is áramlik ilyen gyorsan ekkora mennyiségű levegő .

2017. jún. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1es ugye tudod nem viccböl van a porszívóban szűrő de ha sokszor megpróbálod leég a motor.

Kérdező: nem nem lesz jó, viszont lehet venni olyan szivacsot amiből tudsz csinálni....mivel nem porszívó alkatrész és nem xy márka csinálta kb 3ada áron fogsz kijönni csak éppen fél nm et kell venni.

2017. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem bütykölnék a szűrővel, sok másra is elköltesz 4000,- Ft-ot. A szűrő egyrészt védi a motort, könnyen leéghet megfelelő szűrő nélkül, másrészt megakadályozza, hogy egy csomó por visszakerüljön a légtérbe.
2017. jún. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok és most nem tudom végül is, hogy milyen szivacsról/szűrőről beszéltek.

Amiről én beszéltem az egy KÍVÜLRŐL sínbe csúsztatható szivacslap a kifújt levegő szűrésére, köze nincs a motorhoz, ezért nem tudom mitől égne le?

Nekem 10 éve enélkül működik az akkor közel 70ezerért vett gépem és nem azért nem teszem fel, mert nincs pénzem rá, hanem mert sokkal hatékonyabban működik az amúgy is 2000-es motorom.

De ha ti nem erre a szűrőre gondoltatok, akkor bocsánat, hogy beleszóltam!

2017. jún. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Bocs, linkelhettem volna, erről lenne szó, a fehér részt már kivettem mert úgy nem szívott semmit, csak a kék volt benne.

Itt 5000+posta, kicsit rádobok és már porszívót veszek!

[link]

2017. jún. 13. 09:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Samsung :)) ráadásúl porzsák nélküli... sok ilyen porszìvót vittem a méhbe vén asszonyok leégetik hamar..én 5üzemórànként kimosom vìzben es csodàk csodàja tiszta illetve a régi porzsàkos autóporszìvóval kiszìvom.

1es az a kiàramló port szűri tunningnak tunning jobb a hűtés is de ìgy kevésbé hatékony a takarìtás

2017. jún. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as, értem, amit mondasz, de...

Úgy gondolod, hogy a por egy része visszaáramlik a levegővel.

Nos, nekem kutya-macska van a lakásban, ezért (elsősorban a szőrök miatt) kellett ilyen brutál gép, ami kárpitot is tisztít.

2-3 naponta porszívózok, gyakorlatilag por sincs ami visszaáramolhatna, tehát maradok a bevált módszernél.:)

2017. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
[link] 1000 el olcsóbb
2017. jún. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!