Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért vizkőfoltosak a műanyag...

Miért vizkőfoltosak a műanyag és teflon edények, illetve az evőeszközök a mosogatógépben?

Figyelt kérdés
Tablettát használok, van benne só is.
2010. máj. 17. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

teflon edényt mosogatógépben???? :-o


amúgy tegyél bele öblítőt

2010. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Igen, lesz valami baja?
2010. máj. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A teflon nyeles sütőket szoktam beletenni, miután olajban sütök benne valamit. Nem kéne? De mindegy, mert a műanyag edényeim, illetve az evőeszközök is foltosak. A tabletta mellet még használjak öblitőt is?? Úgy jobb lesz?

Új gép tehát nem vizköves, és van benne só is. Már próbáltam minden féle programot, de mindegyikkel ilyen. Elég csúnyák igy az edények.

2010. máj. 17. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nagyon kemény a víz felétek. Ne öblítőt tegyél bele, hanem sót, akkor is, ha azt a tabletta is tartalmaz. Amikor lejár a gép, nyisd ki résnyire az ajtaját, hamarabb megszáradnak az edények, jót tesz az automatikának is. ( csak zárójelben merem írni azt, amit újabban kipróbáltam: a kinyomott citromot beleteszem az evőeszköztartóba. Illatosít is és azt vettem észre, hogy nem marad vízpöttyös semmi. Főleg a rozsdamentes edények és az evőeszközök ragyognak)
2010. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bocsi, figyelmetlen voltam, látom sót teszel bele.
2010. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
minden teflon edény használati utasításában benne van, hogy a teflon bevonatot károsítja a mosogatógép-tabletta, ezért mosogatógépben nem szabad mosogatni
2010. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"minden teflon edény használati utasításában benne van, hogy a teflon bevonatot károsítja a mosogatógép-tabletta, ezért mosogatógépben nem szabad mosogatni"

Kivéve, amelyiket lehet, mert az alján rajta van a jel :))

2010. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia!Nekünk,akkor nem maradtak az edények foltosak,ha öblítőt is használtunk.Érdemes a 3-om az egyben tablettát használni.
2010. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: én ilyen tablettát használok (Calgonit) és mégis foltosak. Ezen kivül még használjak öblitot is? Egyébként én is gondoltam rá, nhogy lehet hog ykellene öblitő a tablettán kivül.
2010. máj. 20. 06:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!