Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti a középső vagy a mutatóujja...

Ti a középső vagy a mutatóujjatokat teszitek az olló lukába?

Figyelt kérdés
Tehát egyikbe megy a hüvelykujj, a másikba melyik: középső vagy mutató? Esetleg mindkettő?
2017. máj. 8. 23:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
A középsőt. A mutató ujjammal olyan, mintha a bal kezemmel próbálnék meg írni. (jobb kezes vagyok)
2017. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindkettőt, ha elég nagy a luka.

Ha kicsi a luka, akkor csak a mutatóujjam.

2017. máj. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mindkettőt

ha kicsi, akkor csak a mutatót

2017. máj. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


A mutatóujjat vagy mindkettőt írják. Én is így szoktam, bár több helyen olvastam, hogy a középső ujjal jobb.

2017. máj. 9. 00:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Középső ujjal használva az ollót nagyobb nyíróerőt tudsz kifejteni (kis körömollót így lehet eltörni, ha valami vastag gumit vagy drótot akarsz vele elnyiszatolni, vagy ilyesmi). De ezen kívül tényleg csak megszokás kérdése (mondjuk ebben meg sok befolyása lehet az adott egyén keze formájának, felépítésének, anatómiájának).

Én is a középsőt használom, ha nem fér bele mindkettő.

2017. máj. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha körömollóval kell elvágni egy vastagabb dolgot, akkor jobb a középső ujjal vágni?
2017. máj. 9. 03:15
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, pont azt írtad, hogy középső ujjal használva lehet eltörni.
2017. máj. 9. 03:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Körömollónál, ha jobb kézzel használom, akkor mutatót, ha ballal, akkor középsőt. Jobb kezes vagyok. Nagy ollónál mindkettőt.
2017. máj. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nagy a lyuk, mindkettőt, ha pici, akkor hüvelyk mutató, illetve ha körömvágó akkor hüvelyk középső
2017. máj. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Körömollónál középsőt, a mutatót a szárára teszem Nagyobb ollónál gyűrűset.
2017. máj. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!