Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kézi erővel milyen vastag...

Kézi erővel milyen vastag acéllemezt lehet még éppen meghajtani?

Figyelt kérdés
Vettem egy kis bluetoothos billentyüzetet és vágatnék ki lézerrel egy alkatrészt, amiből a billentyüzet fém aljához ragasztanék egy kis toldatot amibe bele tudom ültetni a tabletet, hogy együtt lehessen használni.
2017. ápr. 6. 20:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Három dologtól függ: milyen erős vagy (és mennyire technikás), milyen ötvözet az adott acél, és bizonyos fokig, hogy milyen hosszú erőkart tudsz alkalmazni (vagyis mennyire hosszú a lemez).

Az elsőre te tudod a választ, a másodikról tudsz érdeklődni ott, ahol veszed, a harmadikat pedig lehet bővíteni, "toldani" (pl. fogóval, két összetolt asztal lapjával, satuval, stb.). Szóval egzakt választ nem nagyon lehet adni a kérdésedre.


De ha engem kérdezel, akkor én inkább alumíniumlemezt ajánlanék, több szempontból is. Egyrészt jóval könnyebb megmunkálni (vágni, hajlítani, kialakítani, sorjázni, stb.). 3x könnyebb maga a lemez is, viszont legalább ugyanolyan tartós ebből a szempontból, valamint nem rozsdásodik (bár van korrózióálló acéllap is, de az elég drága mulatság). Én mindenképpen alulemezből csinálnám, de olyat kérj, ami nem rideg, tehát a törés veszélye nélkül hajlítható. Még akár zsanért is csavarozhatsz rá ha ügyes vagy, és akkor be is csukhatod, mint egy laptopot.

2017. ápr. 7. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!