Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Otthon lévő kismamák/anyukák,...

Otthon lévő kismamák/anyukák, otthonról dolgozók ti hogy végzitek a takarítást?

Figyelt kérdés

Mi reggel korán kelünk, először megisszuk a kávénkat, addig, amíg párom begyújt és kicsit melegebb nem lesz, vagy beszélgetünk vagy a telefont nyomkodom utána nagy nehezen kikászálódok az ágyból. Először a száraz ruhákat összehajtogatom és elteszem, utána berakok egy mosást. Majd beágyazok, port törlök a két szobában és felseprek, felmosok. Ezt követően kimegyek a konyhába, ahol elpakolom a tiszta edényeket, elmosogatok, elpakolok az asztalról. Csinálok egy gyors törlést, végigszaladok asztalon, pulton, ablakpárkányon. Fürdőszobában mosógépet letörlöm, csapot, mosdót, wc-t pucolok. Felseprek, felmosok. Amíg szárad, kint tevékenykedek, pakolászok, sepregetek, kimosom a macska tálját. Ennyi idő alatt kimos a mosógép, kiterítem a ruhákat. Felseprek, felmosok a fürdőben is. Utána megfőzöm az ebédet. Általában igazítom a beosztásunkhoz, hogy mit főzök. Ha sulis nap van, valami könnyűt, mert már előfordult, hogy akkor akartam megváltani a világot és nem sikerült. Ha pihenősök vagyunk mindketten, többfélét. Utána ebédelünk, pihizünk, olvasok - most Dan Brown: Inferno -, majd tanulok. Vagy angolt vagy logisztikát. Ill pihenésképpen beiktatok egy-egy szekrénybelsőt, attól függ, melyik szobához van kedvem. Ti mit csináltok? :)

Mi a napi rutinotok?

22l 14 hetes kismama


2016. nov. 18. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Röviden: Ha már nagyon vészes a helyzet, takarítok egy félórát.

Nem vagyok egy házitündér.


A konyha, az más. Azt folyton takarítom, de kell. Tényleg iszonyat sokszor le kell törölnöm a konyhapultot. Nem tudom, mi lenne, ha nem egyszer ennék naponta s nem végtelenül egyszerű ételeket főznék (+ a sütik), de így is napi órákat igényel a konyha.


A mosást nem én intézem és ha felkelek délelőtt (ez problémás pontom), heti egyszer fel is mosok, portörlést soha nem végzek (jó, a szobámban évente letörlöm a monitort és az erősítőt), azt sem a kő-, sem a procigyűjtemény nem támogatja...


Úgyhogy... felkelek, elpakolok a szárítóról, mosogatok (mindig van valamicske), letörlöm a konyhapultot és a konyhaszigetet, esetleg előkészítek, előre megcsinálok apró ételeket, főzök teát...

Ha elég korán keltem, valamikor porszívózom, ma fel is mostam, éljek. Ha szép az idő, be is iktatok némi kerti munkát (végtelen sok levél van a kertben, legalábbis úgy tűnik. rengeteg fánk van, némelyik pedig hatalmas. össze kell gyűjteni), olykor pedig barkácsolok is. Sétálni és edzeni is kell... Ez mind borul, ha későn kelek.

Főzés, sütés, miegymás. Bámulatos idő megy el vele.

Kb. ennyi. Néha még ablakot is pucolok, ha pedig meglátom, hogy kéne, akkor wc-t is, az nem szokott elfajulni, csak nincs betervezve :)

A konyhaablakoknak vannak esélyeik, a többi ablakot vagy megpucolom félévente, vagy nem.

A konyhaszekrények a konyhában vannak, emiatt néha azokat is letörlöm. A konyhát naponta többet takarítom, mint a szobámat évente. Ezerszer jobban is piszkolódik, az igaz.


Én is tanulok, jobb esetben rajzolok is, csak a net- és ételfüggőségemet kellene kezelni.

2016. nov. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja még valami. Ha elég száraz idő van, akkor kötelező délelőtti program a terasz leseprése. Januárt és februárt kivéve a hatalmas hárs mindig potyogtat valamit, elég nagy mennyiségben. Most levelek vannak, vizesen odaragadva, most várakozás van, hogy le tudjam őket seperni.

Bizonyos időszakokban bejönnek szezonális munkák, pl. néha napi több óra a barack kezelése...

2016. nov. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép és jó, ahogy most beosztod, de ha megszületik a babád, az egészet felül fogja írni, hogyan érsz rá mellette és egyáltalán lesz-e energiád.
2016. nov. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon igaza van az utolsó válaszolónak.


Nekem így néz ki egy napom:


Este megpakolom a mosógépet, ezt időzítőre beállítom, mire fél 7-kor felkelek ki mosott a gép. Berakom a szárítóba, elindítok egy másik adagot, ezek egyszerre lesznek készen 1 óra múlva.

Majd kipakolom a mosogatógépet, ha kell be is pakolom.

Amíg a fiúk öltöznek beágyazok, elpakolom a pizsiket, papírzsepit, kallódó ruhákat a szemetesbe/szennyesbe viszem. Amikor visszaérek az oviból, suliból addigra lejár a mosógép, úgyhogy a szárítóból kipakolok és a vizeseket bepakolom. Felteszem az ebédet főni, porszívózok, felmosok és majd csak ezután hajtogatok.

A fürdőt este, amíg fürdenek a gyerekek, akkor rakom rendbe, kb. 5 perc alatt. Mosdó, tükör, gépek teteje, wc és ha megfürödtek a kád.


Igyekszünk mindent azonnal a helyére tenni.

A konyhát rendben, tisztán tartani.


Otthon, kötetlen munkaidőben dolgozok.

2016. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Majd bolond leszek ennyit takarítani...


Reggel kipakolom a mosogatógépet (persze nem minden nap kell),reggelizek

Délelőtt semmi házimunkát nem végzek, mert nincs mit...

Ebédet főzök (általában két napra, meg a férjem is visz melóba), vagy csak eszek

Naponta 1-kor megy egy kört a robotporszi.

Este együtt vacsorázunk, utána ha kell elindítjuk a mosogatógépet.


Heti 1x fürdő, wc, mosdó takarítása kb. fél óra.

Heti 1x normál porszívózás 1 óra.


Mosni akkor szoktam, ha összegyűlt elég mosnivaló, változó melyik nap. De általában délután, mert akkor hozza a férjem haza a munkaruháját is. Utána bepakolok a szárítógépbe, és este elalvás előtt elrakom a ruhákat.


A gekkók terráriumát heti 1x takarítom, a macskawc-t napi 1x. Az akváriumot is heti 1x kell, de azt a férjem szokta.


Napközben általában olvasok (jelenleg: Antoine de Saint-Exupéry: citadella), netezek, varrok vagy tervezek. Néha PS4, vagy még festeni szoktam. Ha nincs szar idő a kertben tevékenykedem szívesen és persze a macskákkal játszom. A főzés a hobbim szóval gyakran azzal megy el az időm hogy sütit sütök csak úgy vagy házi csokit, bonbont készítek, befőzök, kenyeret sütök, stb.

2016. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!