Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan motiváljátok magatokat...

Hogyan motiváljátok magatokat takarításhoz? Hogyan kezdetek hozzá?

Figyelt kérdés

álltalában délelőtt vagy délután csináljátok? mindig nehéz elkezdeni... hogyan motiváljam magamat?


nemet és kort is írjatok, lécci :) előre is köszönöm! :) 22/L



2016. nov. 2. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
zene vagy tudományos előadás a fülbe, oszt mehet
2016. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem nehéz elkezdeni a rendetlenséget nézni nehéz.


De. Robotporszi felmosórobot mosogatógép megy

Heti 2x du mosógép


Heti1x normál porszívózás fürdő wc takarítás 1,5-2 óra.

A konyhát minden főzés után takarítjuk mindig az aki főzött.


28

2016. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy nem készülök rá,csak ránézek az elvégzendő munkára és nekiállok. Tegnap pont így pucoltam ablakot csak ránéztem a függönyre , fel álltam a székre leszedtem beáztattam és közben megpucoltam az ablakot függöny fel és kész.Nem volt tervben!
2016. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a motivációm, hogy ha csak egy napot is elcsúszok akkor akkora kupi lesz, hogy fél nap mire mindennek végzek. Nem kell szégyenkeznem, ha valaki véletlenül betoppan.


Szervezés kérdése az egész. Mindig azzal a feladattal kezdj, ami a legtöbb időt veszi igénybe, de nélkülözi a jelenléted, pl. mosás.

Majd azzal folytasd, ami a leghamarabb készen van.


Nálam így néz ki egy reggel:


Felkelek, amíg elkészül a reggeli kávém elindítok egy mosást és kipakolok a szárítógépből. Majd jön a mosogatógép, kipakolom, bepakolom. Ha ezek meg vannak máris máshogy néz ki a konyha, fürdő.

(Mi 4-en vagyunk, mosni és mosogatni állandóan kell.)

Ezek mind lejárnak amire én visszaérek az oviból, suliból. Ilyenkor a mosógépből átpakolok a szárítóba és beteszek egy mosást, egyszerre indítom őket, így pár perc eltéréssel egyszerre le is járnak, ez 1 óra. Majd elrendezem a mosogatógépet, van, hogy csak ki kell pakolni, van, hogy be is. Letörölgetem a pultot, asztalt, kitakarítom a mosogatót, ekkor felteszem az ebédet főni, közben folyamatosan tisztán tartok mindent, majd amíg fő az ebéd beágyazok, felporszívózok, felmosok, hajtogatok.

Ha kész a mosás, akkor szoktam a fürdőt megcsinálni, mosdót, csapot áttörlöm, meg a vécét, aztán felmosok itt is.


A koszos ruhákat mindig a szennyesbe tesszük, földön lévő ruhát nem mosok, amiből már volt vitánk a férjemmel, de csak akkor kerül a gépezetbe, ha a szennyes kosárban van.

Egyik szobából a másikba mindig viszem az odatartozó dolgokat, játékok, poharak stb.

Este a konyhát tisztán hagyom ott, ha sok a mosás, már este bekészítem időzítővel és reggelre ki is mos.


Én reggel szeretek mindent megcsinálni, régebben este voltam aktív (esténként lustábbak a porcicák, ezt mindenki tudja :) ).


29/L

2016. nov. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nézd, én minden nem munkával kapcsolatos dolgot a szabadnapjaimra hagyok. Főzés, mosás, takarítás, bevásárlás. Mivel egyedül élek, így csak magam után kell takarítanom, de így is valamikor elég nagy mocsok van itthon, miután 5 napig mondjuk nem voltam szabadnapos. Mivel utálom a mocskot és a bűzt, így nem nehéz motivációt találni, hogy takarítsak. Egyébként is egy kicsit tisztaságmániás vagyok. Épp ma is takarítottam. Már elég nagy mocsok volt itthon. Egyfajta megkönnyebbülést is átélek ilyenkor, hogy bár nem dolgoztam, de nem telt feleslegesen a napom. Öröm is számomra. Én dél-délután szoktam csinálni.

23F

2016. nov. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utálom ha rendetlenség és kosz van.

Tudom ez nem segítség, de rendszerető lévén nem kell motiváció.

F/36

2016. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, megvan a motiváció:


Ha egy 36 éves pasi képes rendet csinálni maga körül akkor Te is, különben el kellene szégyellned magad...

2016. nov. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam úgy néz ki egy nap, hogy reggel felkelünk, megkávézunk, utána párom intézi kint a dolgát, én bent. Összehajtogatom a száraz ruhákat, felszedem a földről, amit előző este ledobáltunk, kiteregetek, beindítok egy mosást. Utána a hálóval folytatom, ott mindig kisebb a kupi. Beágyazok, port törlök. Felseprek, felmosok. A nappaliban már kicsit nagyobb a kupi...összeszedem amiket szanaszét hagytunk, port törlök, felseprek. A konyhában elmosogatok, elpakolok az asztalról, letörlöm az asztalt, ablakpárkányt, tűzhelyet. A fürdőben a szekrényt, a mosógépet, wc-t pucolok, seprek, felmosok. Végül mindenhol, beleértve a a konyhát is felseprek, felmosok. Utána az udvaron leseprem a lépcsőt, felseprek mindenhol, kimosom a macska tálját. Mindig zenére takarítok, úgy nem hallom a saját gondolataimat, és csak azt veszem észre, hogy repül az idő. :)
2016. nov. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy lakótársam, és ez a motivációm: a munkarendünk miatt általában ő ér haza előbb, és égne a pofám, ha mocskos wc vagy konyha fogadná. Ő is rendet rak maga után, mielőtt elmenne (általában én akkor még pihenek).
2018. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!