Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csepel 30 varrógépe van...

Csepel 30 varrógépe van valakinek?

Figyelt kérdés

Két gondom lenne vele, ami lehet összefügg.

Az első, hogy hogy kell a cérnát befűzni rendesen? (elég ha a lépések le vannak írva. Mamámnak Singer van, de az másképp áll)

A másik gondom, hogy az alsó szálat csak "összebozontolja", nem ölti el rendesen.

Köszönöm ha tud valaki segíteni.



2016. okt. 31. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezt a varrógépet, de alapvetően nem lehet eltérő az egyes gyártmányok között. A spulniról jövő cérna előbb egy kis rugós szorító alatt fut majd egy acélrugó és ismét szorító lapok következnek, utána jön a fel-alá mozgó lyukas karocska, ami felhúzza a cérnát (felső szál), hogy az ráüljön a varrásnál az alsó szálra, majd több kis szorító vezeti le a tűhöz.

Ha az alsó szál összeborzolódik, akkor annak elsősorban az az oka, hogy túl laza a felső szál feszítése, azaz a fel-le mozgó karocska (amiben fut a felső szál) nem tudja az anyagon keresztül visszahúzni a felső szálat, mert a cérna erősebben szorul a varrott anyagban, mint fent a szálszorítók alatt. Szorítani kell a felső szál feszítésén. Persze mindent befolyásol a felső szál erőssége (mert lehet szakadékony), ami a cérna vastagságával is kapcsolatban van, de a varrott anyag sűrűsége is.

2016. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Holnap kipróbálom így is.

2016. okt. 31. 14:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Sikerült! Tökéletesen működik. Nagyon hálás vagyok!
2016. nov. 1. 18:00
 4/4 SAMpernatural ***** válasza:
Velem is ugyan ez a helyzet Mamámnak Singer van/volt és én most kaptam egy Csepel 30at. Drága mamám már nem tud sajnos segíteni benne. De már a befűzésnél elakadtam mert nem úgy van mint a videókon amit az interneten láttam...
2023. márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!