Vastagcsöves, (vascsöves) régi, nyitott központi fűtési rendszert hogy kell légteleníteni, ha egyáltalán kell? (többi lenn)
Egy családi házban hagyományos, vascsöves (vastag csöves)fűtési rendszer van kiépítve. A padláson van a kiegyenlítő tartály, amely nem zárt. (csak le van fedve)
Kérdésem az lenne, hogyha szerelés alkalmával levegő került a rendszerbe (le volt engedve a víz és nem szakszerűen lett feltöltve), akkor az távozik-e a rendszerből, amikor a keringető szivattyú működik és a víz már elért egy bizonyos hőmérsékletet (elkezd keringeni a víz a rendszerben magától)?
Amennyiben szakszerűen lett építve a csőrendszer (azaz mindenütt megvannak a megfelelő lejtések, nincs benne sehol helyi maximum) akkor önmagától távozik belőle a levegő.
Ha valahol van helyi maximuma a csőrendszernek, oda légtelenítő szelepet kell elhelyezni, amellyel a maximumban összegyűlt levegőt ki lehet ereszteni (vagy automata szelepnél magától távozik).
Köszönöm a gyors, korrekt választ!
Szakszerűen lett építve, szakemberek készítették. Kérdésemet kiegészítve arra gondoltam, pl.: ha kerti csapról van utántöltve a rendszer, akkor a tömlőben lévő levegőt - ha nincs előtte visszaengedve a rendszerből annyi víz, ami a tömlőben lévő levegőt kiszorítaná a tömlőből - a víz belepumpálja a rendszerbe. Másik példa: ha valamelyik radiátor feltöltéskor zárva van, akkor beszorulhat a levegő a rendszerbe, amelyet a fentiek szerint a rendszer magától kidolgozik.
Még egyszer köszönöm!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!