Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik lehet a gazdaságosabb?...

Melyik lehet a gazdaságosabb? (Mosogatás)

Figyelt kérdés
Csapból felengedni meleg vízzel a mosogatót és azzal mosogatni majd öblíteni hideg vízzel vagy vizforraloban forralni két adag (2x1.2l)vizet és aztán ezt lehűteni mosogatoviznek? Nekem a második jobbnak tűnik.
2016. szept. 23. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A második módszerrel kevesebb vizet használsz.
2016. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ez nyilvánvaló viszont helyette használok áramot ami drágább mint a víz ezért érdekel hogy még így is olcsóbb lehet e pl 5perc vizforralozás mint kb ugyanaddig engedni a vizet beleszámolva azt is hogy kifolyik jópár liter mire egyáltalán langyos lesz.
2016. szept. 23. 09:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy vízforraló kb 2kW,ez annyit jelent,hogy egy kb 5 perces vizforralás 5-6Ft-ba kerül.
2016. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a csapból jövő víz olcsóbb (a bojler melegíti vezérelt árammal), gondolom, neked is, így azt választanám, de sosem engedem fel a mosogatót, egy annál jóval kisebb edényben mosogatok, ha nem folyó vízben (ami általában megint csak edényekbe hullik utána). Nem hinném, hogy nagy lenne a költsége... :)

No igen, ha sokáig kell ereszteni a vizet, hogy meleg legyen, akkor megváltozhat a leányzó fekvése. Nekem nagyon gyorsan jön, addig mosogatok hideggel, vagy a hideg áztatóvíz lesz valami edényen, nem gond.

2016. szept. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy melyik olcsóbb, azt te tudod kitapasztalni.


De álló vízben én kizárt, hogy mosogatnék!A legkevésbé sem higinékus, mellesleg folyó vízben sokkal tisztábbak és szebbek poharak, tányérok, tálak.

Különben a mosogatógépet mondják a legenergiakarékosabbnak.

2016. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Kicsit kitérnék a válasz elől ... a mosogatót csak áztatáshoz kell teli engedni vagy ipari mennyiségnél szintén ezért. Gazdaságtalan és fölösleges is otthon, mert nem férsz tőle. Nem is járja át úgy rövidtávon a vízben lévő mosószer mint kellene így otthonra nem jó. Bocsi :P
2016. szept. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!