Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány fokon kell mosni egy...

Hány fokon kell mosni egy ruhát, hogy kijöjjön belőle egy előzőmosásból való folt?

Figyelt kérdés
Valamikor mondták, hogy ha 60 fokon kimossuk kijön belőle bármilyen folt de nem vagyok benne biztos, hogy jól emlékszem, viszont ha igen, akkor ez minden anyagúra vonatkozik?
2016. szept. 16. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem minden anyagot lehet 60 fokon mosni. Használj folttisztítót. Kicsit dörzsöld át vele, majd áztasd be fél-egy napra. Vannak speciális folttisztítók, de átlag zsíros v gyümölcsfoltokhoz jó a Vanish gél. Utána a mosógépbe még szoktam tenni egy kis folttisztítót is.
2016. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A műszálas vagy finomabb anyagokat és a finomabb textileket sem szabad magas hőfokon mosni.
2016. szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"Bármilyen" folt 60 fokon sem fog kijönni. Elő kell kezelni folttisztítóval vagy mosószappannal a foltot, de még az sem biztos, hogy véglegesen kiviszi.
2016. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Folttisztító, áztatás esetleg és ami nekem bevált az az előmosásos jóóó hosszú programos mosás. A mosószerrel se spróloj, se minőségben, se mennyiségben. Így nekem a friss almán kívül minden folt kijön. Ne mosd 60 fokon, csak ha törölközőről, lepedőről, konyharuháról vagy bugyiról van szó. A felsőruhák nagy része nem bírja a 60 fokot.
2016. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!