Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha valaki bepisil, mit kell...

Ha valaki bepisil, mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, én magam kicsiként pisiltem be legutóbb, nem tudom, mit csináltak utána.

Most nekem kellett elhárítanom.

Az ágy matraca nem lett tökéletes. :S

A mosáshoz betettem még pár dolgot, hogy ne üresen menjen a gép, úgyis ugrál és állítólag ez az egyik baja. Arra gondoltam, maximum az ágynemű maga tönkremegy, de arra nem, hogy összefest mindent. (Kellett volna vagy nem egy régebbi ágyneműnél, erre nem gondoltam) Vagy elég 60 fokon mosni? De az nem undi? Eléggé fertőtleníti?

Vagy hipó? Abból mennyit és hogyan? Lavórban áztassam hipós vízben ha lesz még ilyen? :S

És az ágy?


2016. júl. 20. 17:42
 1/6 anonim válasza:
0%
tisztába kell tenni-
2016. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezen ne aggódj, ilyen balesetek „nagyobbaknál” is előfordulnak.

Egyszerűen mosd ki az ágynemű huzatot, nem kell hipózni, sima mosószerrel indítsd el a mosógépet. Az ágy matracát sem kell hipózni, elég, ha langyos vízben feloldasz egy kis mosószert és szivaccsal átdörzsölöd.

nem kell 60 fokon mosni, elég lesz 40-en vagy 50en is

2016. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

40 fokon a pisis dolgokat?

Alapból 60 fokon szeretek bugyit, akár zoknit is, ágyneműt és törölközőt.


De ha elég...

Mondjuk az illető nem fertőzött. Más a gond. :(



Elsőnek: fogalmad sincs kivel és mi a probléma!!!

2016. júl. 20. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Kapható fertőtlenítőadalék. Dm saját márkás vagy pl.: Sanytol. Alacsony hőfokon is hatásosak. A babánk pisis-kakis holmiját is így mosom. Engem megnyugtat, és a ruha se megy tönkre a túl magas hőfoktól.

Ágyat is kimoshatod vele ill. be is fújhatod vmi fertőtlenítővel.

2016. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a matracról levehető a huzat akkor azt is nyugodtan kimoshatod.


A 60fokos mosás elég, hivatalosan a vizelet steril.


Ha olyan helyzetben vagy, hogy ez várhatólag újra megfog történni akkor érdemes lenne matracvédőt venned, hogy az ne ázzon át. Az ágyneművel elbánik egy mosás, de a matraccal azt nem teheted meg és nehezen is szárad ki.

2016. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem fog megismétlődni, megoldódott az illetőnél máshogy.


Van amúgy másik rokontól maradt ilyen kórházi cucc... most is a 2. esetnél az mentette meg a matracot.


Az első esettől a másik ágy matraca még olyan. :(

2016. júl. 22. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!