Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Illattalan, szinte rossz...

Illattalan, szinte rossz szagú törülközők! Mit lehet tenni velük?

Figyelt kérdés

Pormosószert és öblítőt használok, mindkettő minőségi. A jóillat azonban a száradással el is illan, marad tehát egy sima "rongyszag", vagy nem is tudom hogy jellemezzem. Nem büdös, de távol áll attól, hogy amikor a szekrényből előveszem mosás után jóérzéssel törülközzek benne, mert illatos.


Mit lehet tenni? Hallottam, hogy javasolt elhagyni az öblítőt, de anélkül sem lett kellemesebb.


2016. júl. 13. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
hol szárítód őket?? ha napon akkor sajnos elveszti minden, én gépben vagy a lakásban... de a lakásban is sajnos :/ én lenor párti vagyok :D
2016. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Talán nem száradnak meg eléggé, bedohosodnak. Vagy a szekrényben nagyon be vannak zsúfolva, nem levegőznek.
2016. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lassan száradnak és zárt térben. Próbáld meg a szabadban napos enyhén szeles időben szárítani, ekkor sem biztos hogy megmarad az illatuk teljesen de a frissen mosott illat az garantált, kivéve ha szennyezett városi levegő van felétek.
2016. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Legalább 60 fokon mosd őket.
2016. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
60 fokon mosom és a nyitott erkélyen száradnak, napon.
2016. júl. 13. 19:17
 6/10 anonim ***** válasza:

60 fokon mosom mosógéllel, fehérekhez valóval /Biopon, Perwoll/ erkélyen vagy szobàban szàrítom. Viszont én még vasalom is, miutàn leszedem a szàrítóról.

Nem tömöd meg túlsàgosan a gépet? A szàrítón szellősen vannak? Mennyi öblítőt adsz egy mosàshoz?

2016. júl. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60 fokon, folyékony mosószerrel mosom és almaecettel öblítem. Nem kell félni, nem lesz ecetszagú. Kinn szárítom és nagyon kellemes illatú marad.
2016. júl. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is problémát jelentett. Végső elkeseredésemben megkívnáltam több, mint fél kiló trisóval a mosógépet (mosószer-öblítő helyét) és a dobba is kb. u.ennyit tettem, elindítottam egy 90fokos mosást. Javított a helyzeten, de nem volt az igazi, utána domestost (3x nyomtam meg a flakont röviden, a mennyiség miatt fontosnak tartom leírni, mert máshogy nem tudom érzékeltetni a mennyiséget :) ) tettem az előmosás tartályba, folyékony mosószert a helyére és öblítőt, ahova kell. Törölközőket azóta mindig így mosok, és isteni finom illatúak. Még akkor is, ha bent száradnak. Múlik nyilván egyszer az öblítőn, mennyire intenzív illatot használsz, másrészről a szárításon, különösen, ha mondjuk nincs erkély vagy tél van. Én ezt úgy csinálom, hogy ha nem tudok kint szárítani, akkor a fregolira ritkásan teregetek, hogy átjárja a levegő.

Nekem sem a mosódió, sem az ecetes öblítő nem vált be, így a leírtak szerint csinálom. Teszem hozzá, fehér törölkőzőink vannak, így nem árt meg a domestos, ami fertőtlenít is a 90fokos mosáson felül :) Illat-mániások vagyunk, törölközőket lila silan-nal (levendulás).

2016. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fontos a mosógép is. Van amelyikben akárhogy most az ember egyszerűen nem lesz olyan illatos. Ezen kívül a por mosószernel jobb a folyékony. A gépnek is. Öblítőbol a lenort tudom mondani, ami segít. De szerintem a mosószer illatossaga fontosabb, én akármilyen öblítőt használok, azt jobban érzem.
2016. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Èn egy jóideje 90fokon mosom. Ez fertőtlenít a legjobban.. Mègiscsak vizesek lesznek..ha nem szárad meg minden nap, penèszes lesz (eleinte ez nem látszik, csak büdös lesz)

Mióta 90fokon mosok, nincs ez, ès jobban szívják a nedvessèget. Az anyaguknak semmi baja nem lett.

Öblítőt ezekhez nem teszek, hiszen felesleges. Tiszta törölközőt akar nem pacsuli illatosat. Más ruhához használok de itt jobb nèlküle esetleg kis ecet. Ez is fertőtlenít

2016. júl. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!