Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most legutóbb belebuggyant a...

Most legutóbb belebuggyant a víz a mosógépembe, pedig nem mostam vele ritkábban, mint szoktam. Büdösek voltak a kimosott ruhák. Hogyan tudnám elkerülni az ilyet?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 00:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mosd át üres járatban, ruhák nélkül . Használj vízkőoldót, vízlágyítót . Alul minden rendben van vele amúgy (?) ha marad benne valahol víz, büdös víz, ott letudod engedni azt is .
2016. júl. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Használok vízkőoldót, általában azt a zsiráfosat, meg másik olcsóbbat szoktam, de a legutóbbi időben calgont használtam (most is az van éppen). Amúgy minden rendben a géppel. Köszi a tanácsot - ezek szerint nem csak (hideg helyiségben) télen érdemes ott alul leengedni belőle a vizet, hanem máskor is. Köszi!!
2016. júl. 8. 09:03
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocs' az még lemaradt a végéről, hogy, bár, csak saját magamra mosok, de azért viszonylag gyakran - hetente ált legalább egy menetet mosok (valamiket) (ffi 59)
2016. júl. 8. 09:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Néha kell neki adni trisót 90 fokon, meg ecetet 90 fokon (de ne egyszerre:) )

Mosás után ne csukd le az ajtót, ha felültöltős, elöltöltősnél se csukd be teljesen.

És ha végzett a mosás lehetőleg azonnal teregess, ne álljon benne órákig.

2016. júl. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, majd fogom csinálni (gondolom üresben, ruhák nélkül - ez egy amatőr kérdés volt, ugye?). Felültöltős, mindig nyitva hagyom az ajtóját, és egyből ki szoktam teregetni, amikor végzett.
2016. júl. 8. 11:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja persze, ruhák nélkül :)

És önts gazdagon a mosószer tartályokba is.

Arra figyelj, hogy a "modern" mosógép csak előmosásos programban engedi a 90 fokot (de még a 60-at is).

Meg kell várni az előmosás végét, ott megállítani, beleönteni, majd tovább indítani.

Mert csak a rendes mosás vizét fogja felfűteni, az előmosásét nem.

2016. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! Majd kitanulmányozom jobban a mosógépemet a papírokból (Wirlpool AWE 6416) - mert ez az előmosás dolog nekem kicsit homályos, hogy azt hogyan kell beállítani, meg szabályozni. Én egyszerűen csak rá szoktam tekerni, vagy a 30 perces 30 fokosra, vagy a 40 fokosra (az kb másfél órás menet), meg egyszer már rátettem a 95 fokosra is (nemrég) - csak - (ahogy írod)- lehet, akkor nem is csinálta meg a 90 fokosat (?) - köszi!!
2016. júl. 8. 14:42
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
a penésztől büdös, annak az ecet nulla. Klóros bármi kell.
2016. júl. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A trisó leviszi a mosószerlerakódást.

Az ecet leviszi a vízkövet.


Ha ez a kettő nincs, akkor nincs penész sem, mert a penész a nem tud a tiszta rozsdamentes fémen, és a gumin megélni.

2016. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi !!!
2016. júl. 8. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!