Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell a forgótárcsás...

Hogy kell a forgótárcsás mosógépet használni?

Figyelt kérdés
Már hogy mennyi ruha, víz mosópor kell bele, vizet mikor kell cseréni öblítéshez...
2016. jún. 24. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Nézz bele, fent a perem alatt kb. 15-20 cm-rel van egy vonal, valamelyik oldalán bent, a vizet max addig szabad tölteni. Mosóport kb. fél kisebb méretű kávéspohár, de ez már a max. Többet is tehetsz, de forgás közben majd nyomul kifelé a sok-sok hab!

Ehhez a vízmennyiséghez kb. szűk fele mennyiségű (kupac) ruhát rakhatsz bele. Persze azonos, vagy közel azonos színűeket. Ha öreg a mosógép, és nehezen forgatja a tárcsát mosás közben (hallani, hogy a motor erőlködik!) akkor szedjél ki a ruhákból, és a következő körben mosd ki a többit.


Öblítéshez már nem kell a mosógép, jó arra a fürdőkád is, engedsz bele vizet, és az öblítő vízben alaposan átforgatod kiskezeddel a ruhákat. Leginkább 2 sorral. Először kb. ugyanolyan meleg vízben, mint amilyenben mostuk, másodszor pedig teljesen hideg víz + öblítőszer!

Utána mehet a cengrifugába!

2016. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
58%
Mivel nagyon tekeri a ruhákat, nem szabad sokáig járatni benne, emiatt érdemes mosás előtt áztatni is.
2016. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
1-es nagyon jól írja! Először a fehér ruhákat mosd, miután a gépet leállítottad /miközben forog, ne nyúlj bele!/, mehet bele a következő adag. Te közben öblíted, centrized a kiszedett ruhát. Legutoljára a színes ruhákat, farmert, melós cuccot mosd! Ha nagyon piszkosnak látod a vizet a gépben, engedd le /csövet a lefolyóhoz illeszted és a dugóját/kupakját leveszed, magátol kifolyik a mosóvíz/, és cserélj vizet. Meleg vizet a gépbe, mosóport /akkor elég, ha a vízben feloldva csúszik a kezed, ha a vízbe nyúlsz/, jöhet a következő adag ruha. Tehát a mosóvízben több adag ruhát szoktunk kimosni. Egy adag ruhát kb 10 percig hagy pörögni a gépben. Ha nagyon piszkos, előtte /mosás előtt/áztatsd be. A mosás végén vizet leengedni, gépet kiöblíteni, kitörölni. Kicsit több idő meg munka, mint az automata gépekkel, de jobban ellenőrízhető a végeredmény /pl. egyből kiderül, ha valamelyik ruha fog/, és több ruhát ki lehet mosni egyszerre /mármint több dagban/.
2016. jún. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Én az öblítést annak idején úgy csináltam, hogy a kádba jó sok vízbe minden ruhát beletetten, ahogy jöttek ki a mosógépből és egy kicsit áztattam, nyomogattam őket. A mosógépből kivételkor is jól ki kell csavarni a ruhát!

Három vízben öblítettem, az utolsóban volt öblítő. Ami ruha nagyon engedi a színét, azt teljesen külön kell kezelni. És a forgótárcsás gép eléggé gyepálja a ruhát, vékony anyagokat, kényes, kötött holmikat nem lehet benne mosni.

2016. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!