Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi mindenre jó az ecet a...

Mi mindenre jó az ecet a háztartásban?

Figyelt kérdés

Én öblíteni szoktam vele, vízkőtelenítek, és most a felmosóvízbe is raktam kicsit. Egyéb ötlet?

Pl. van aki azzal takarítja a fürdőt, ilyenek?


2010. ápr. 9. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Én az ablakot pucolom azzal, mikor nincs tisztítószer. Állítólag volt gy felmérés, hogy mi tisztít a legjobban és az ecet legyőzte a tisztítószereket :)
2010. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Pl. a szőnyeget amikor kiporóljuk, akkor ecetes vizzel keféljük jól meg.
2010. ápr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
59%
Tisztításra a legjobb, egy olyan jó 20%-os veri a tisztítószereket, csak ne lenne annyira büdös :S
2010. ápr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

20%-osat hol vesztek? Én mindenhol csak 10-et látok.

Az ablakot hogyan? Beletöltöd ilyen spriccelős flakonba? Vagy rongyot belemártod és úgy?

2010. ápr. 9. 21:10
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Először is, ha ecettel dolgozol, mindig gumikesztyűt kell felvenni, mert lemarja a bőrödet. Az ablakot nem tiszta ecettel, hanem vízzel hígítva használjuk: 5 liter vízbe kb. 2-3 dl-t öntünk és csak az üveget tisztítjuk vele.(A keretet mosószeres vízzel kell lemosni.) Lehozza a zsíros szennyeződést és fényes lesz az üveg tőle. Tiszte ecettel be lehet kenni a vízköves felületeket, pl. zuhanyfülke fala, fali csempe. Néhány perc hatóidő után a vízkő feloldódik és egyszerűen leöblíthető. Ecettel lehet önteni a WC-be is, onnan is leoldja a vízkövet, a vízforraló, a kávéfőző, a mosógép is vízkőmentesíthető, ha vízzel hígított ecetet melegítünk bennük. Aztán persze ki kell mosni azokat. Az ecet hatása fokozható szódabikarbona hozzáadásával.
2010. ápr. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

"Az ecet hatása fokozható szódabikarbona hozzáadásával."


Ezt nem nagyon értem. A szódabikarbóna nátrium-hidrogénkarbonát. Ez egy bázikus anyag, pont hogy semlegesíti az ecetsavat és egy só, nátrium-acetát képződik a semlegesítési reakcióból származó víz és szén-dioxid pezsgés mellett:


CH3COOH + NaHCO3 ---> CH3COONa + H2O + CO2



Lehet kapni 20%-os ecetet is. Én már láttam boltban. Sőt 15%-at is. Legalábbis nagyobb boltokban, ahol többféle van, szokott lenni többféle töménységű is.

2010. ápr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
[link] kattints erre, jó infókat találszbenne
2010. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%-os ecetet az Intersparba szoktam venni.
2010. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

SZŐNYEG,KÁRPIT tisztítás: porszívózás után ecetttel átdörzsölni.eltünteti a foltokat,visszadja a szövet színeit.

DUGULÁS,konyhában,fürdőszobában:fél pohár sót 2 pohár ecetet felforralni, a lefolyóba önteni.Majd forró vizzel leönteni.5 perc után hideg vízzel.

Vagy: a lefolyóba önteni fél pohár szódabikarbónát és egy pohár ecetet.Ha már nem habzik,akkor forró vizet önteni rá.5 perc után hideg vizet engedni.

RÉZ,BRONZ tárgyak tisztítása: egyenlő mennyiségű liszt,só és ecet keverékével átdörzsölni,majd hideg vízzel leöblíteni,szárazra törölni.

MIKRÓ: fél pohár ecetet fél pohár vízzel a legmagasabb fokozaton felmelegíteni,benne hagyni,amíg lehül.Utána a mikrót kitörölni.

TŰZHELY: ecetet ráönteni,állni hagyni,majd letörölni vizes szivaccsal.

SÜTŐ: célszerű hetente ecettel áttörölni,az zsírtalanít is.

INGGALLÉROK: 2 rész ecetet 3 rész szódabikarbónával összekeverni,félóráig a gallérokon hagyni,majd kimosni.Kisebb penészfoltra is jó.

FEHÉRZOKNIK:1 pohár ecetet másfél liter vízzel felforralni.A zoknikat egy éjszakán áztatni benne.Megdörzsölni egy kicsit és kimosni.

IZZADÁSGÁTLÓ:reggel a hónaljra kevés ecetet kenni,a ruha sem lesz foltos tőle.

KORPÁS HAJ:3 evőkanál ecetet belemaszírozni a fejbőrbe.Néhány perc után leöblíteni,majd samponnal megmosni a hajat.

2010. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!