Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fürdőkád oldaláról hogy...

A fürdőkád oldaláról hogy szedjem le a rozsdafoltot?

Figyelt kérdés
Olvastam az ecet jó rá. Vettem is 20%-osat, kád bedug, ecet beleönt, éjszakára úgy hagy. Másnap leöblítettem és láss csodát! A kád alján egy kb 20cm széles csíkban hófehéren ragyog minden! Szóval az alja fehér, a többi meg csontszürke. Hogy oldjam meg,hogy az oldaláról is lejöjjön? Próbáltam ilyen spriccelős flakonnal, de egyrészt lefolyik, másrészt meg mire lemosnám, felszarad. Mivel ugye néhány órát rajta kellene hagyni hogy hasson. Ötletek?
2016. ápr. 22. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Konyhai papírtörlőt nedvesítsd be ecettel és azt terítsd a kád oldalára, oda fog tapadni, és néha néha spriccelős flakonnal frissítsd, mert egy idő után megszárad. Bukósisakról szoktam így a rovarokat leszedni, csak nem ecettel, hanem vízzel és remekül működik. Fürdőkádnál is jó lehet.
2016. ápr. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az eceten kívül léteznek más szerek is, pl citromsav.

Ettől sem lesz semmi baja a kádnak és nem kell egy éjszakát állni hagyni, elég 10 perc is és szépen lehoz mindent, még a rozsdafoltot is. Ráadásul nem is büdös.

Egy flakonnal, ami 1 literes 500-600 ft között van és elég 2-3 alkalomra.

2016. ápr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, milyen a kád, de ha rozsdál, akkor zománcozott fém feltételezésem szerint, és nem műanyag. Az ilyen kádat savval tisztítani nem szabad. Rövid távon lehet, hogy hatásosnak tűnik, de a sav középtávon biztosan tönkreteszi a zománcot, és csak rosszabb lesz. Semmiképpen se hagyd benne a 20 százalékos ecetet éjszakákra!


Ha már mindenképpen savas tisztítószert szeretnél használni, vegyél valami speckó fürdőmestert, általában olyan az állaga, hogy nem folyik annyira, és 5 perc is elég, hogy megtisztítsa a kádat, de a kíméletes mechanikai súrolószerek lehet, hogy még jobbak. Ha fehéríteni akarsz, akkor válassz olyan súrolószert, amely tartalmaz fehérítőt, arra viszont ügyelj, hogy a fehérítőt (hipó) tartalmazó szert sosem használd egyszerre savas dolgokkal (vízkőoldós cuccok).

2016. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akril kád is tud rozsdásodni, ha jól leszel mutatok fotót.
2016. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!