Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran és milyen...

Milyen gyakran és milyen módon tisztítjátok a szőnyegeiteket?

Figyelt kérdés

Hosszú szálú szőnyeg, padlószőnyeg vagy a sima szőnyeget. Ti csináljátok vagy tisztítóba viszitek, esetleg takarítónő? A kisgyerekek miatt gyakrabban mint előtte?

Köszönöm



2016. márc. 27. 07:25
 1/7 anonim válasza:
Nekünk is hosszúszalu. Évente egyszer tisztító, harom-négy havonta kézi szőnyegtisztitoval a férjem átmegy rajta.
2016. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 havonta Vanish-el kitisztítom itthon, évente 2szer tisztító, heti 2-3 porszívó.
2016. márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekünk is hosszúszálú van. Első milyen szőnyegtisztítót használtok? Második a vanishnek melyik fajtája vált be?
2016. márc. 27. 09:19
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyerekszobakban vekony, rovidszalu szonyeg van, amiben nem tunik el a lego. Direkt olcsot vettem, hogyha nagyobb baleset tortenik, akkor ne fajjon a szivem erte es lecsereljem konnyeden. Szerencsere meg nem tortent ilyen.

Ezeket takaritani is konnyu, nyaron siman kilogatom, slagozom, atmegyek rajtuk tisztitoszerres kefevel es ismet slagozom. Hamar kicsepeg/megszarad.

Ezen kivul van ket nagyobb, vastag es hosszuszalu szonyeg. Porszivozom foleg (szerencsere forgofejes porszivom van, amit allitani lehet es hosszuszalun is hasznalhato), de idonkent a kertben ki is porolom. Vagyis nem en, hanem a ferjem, mert olyan nehez, hogy en nem birom kiteriteni.

"Mosni" ezt is nyaron szoktam, szigoruan csak a legnagyobb melegben es nem slagozos modszerrel, mert annyira vastag, hogy hamarabb lenne budos, mint szaraz. Goztisztitoval takaritjuk, de igy is kell neki ket nap, mig megszarad.

Ezen kivul az eloszobaban kisebb szonyeg van, ami gepben moshato, illetve futo, amit szinten ugy mosok, mint a vekony szonyegeket.


En a kozos terekben (eloszoba, nappali) ketnaponta porszivozom a szonyegeket, a haloszobankban csak heti egyszer, mert ott keveset vagyunk, a gyerekszobakban heti ketszer.


Egyebkent amikor meg picik voltak, akkor vettem tobb, kisebb meretu gyerekszonyeget, illetve volt egy nagy, de vekony szovott szonyegunk. Ezek onmagukban tul vekonyak lettek volna, igy ezeket teritettem a normal szonyegekre. Az elonyuk az volt, hogy mosogepbe befertek konnyeden, siman kimostam oket barmikor es telen is a radiatoron nagyon hamar megszaradtak.

Ennek akkor volt jelentosege, amikor meg babak voltak a gyerekeim, ugyanis az egyikuk nagyon bukos volt sokaig.

Akkor joval tobbet voltam elfoglalva a szonyeggel, mint gyerek elott, de ahogy nottek, ugy volt egyre kevesebb az extra munka ezzel.


A gyerekek elott padloszonyeg volt, azzal sokat szenvedtem, nagyon nehez volt takaritani. Vegul laminalt padlot raktunk le meg azelott, hogy megszultem. Utana koltoztunk is es szerencsere azota nem volt szerencsem padloszonyeghez.

2016. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Laminalt parketta, azon shaggy szőnyegek .. Olyan méretűek amiket konnyu mozgatni, a porszívó kárpit tisztító feje,remekül kiszívja nyáron pedig vanish es vizes tisztitoval tisztitom árnyékban szelloztetem
2016. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk régi gyapjú perzsaszőnyegeink vannak, de csak a szobákban. Csak porszívózzuk. Igaz, hogy ezekbe a helyiségekbe még papuccsal sem járunk be. A többi helyiség (konyha, étkező, nappali, stb.) járólaposak, ott nincs szőnyeg, ott papucsban járunk.
2016. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak egy szőnyeg van,a nappaliban. Évente tisztító, hetente porszívó. Sima rövidszál7, kétéves szőnyeg.
2016. márc. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!