Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi szedi ki a körömlakkot?

Mi szedi ki a körömlakkot?

Figyelt kérdés
Feher koromlakk kerult a kedvenc fekete ruhamra... mivel lehet kitisztatni? Koromlakk lemoson gondolkoztam, de attol nem szinezodne el a ruha ?
2016. márc. 15. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt már semmivel.

Én is jártam már így, otthoni ruha lett belőle.

Ki nem szeded belőle, az tuti.

De többek között ezért is nem lakkozok soha utcai ruhában. Sok idő, mire megszárad a lakk, csakis otthoni ruhában csinálom, és amikor bőven van időm.

2016. márc. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha vastagabb rétegben van, akkor meg lehet próbálni a nagyját mechanikailag leszedni. Itt is használható a lefagyasztásos módszer. Betenni a ruhát a mélyhűtőbe és egy óra múlva kézzel v. nagyon óvatosan összezárt kisolló hegyével letörni, lepiszkálni a ruha felületéről.


Ami viszont beette magát a szálak közé, az valszeg így nem fog maradéktalanul kijönni. Ahhoz tényleg csak az aceton jó. De abból is, amiben semmi más nincs csak natúr aceton. Ebben az esetben viszont egy próbát kell csinálni a ruha belső felhajtásán, hogy nem eszi-e ki a színét is vagy roncsolja magát a szövetet az aceton. Amennyiben igen, akkor sajna marad a folt.


Ha viszont nem bántja az anyagot, akkor pl. vattagombócot tegyél a folt alá és egy másik gombócot beacetonozva nyomkodva, dörzsölgetve apránként kiszeded a foltot. Aztán mehet a mosásba.

2016. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszonom!:)
2016. márc. 16. 21:51
 4/4 BiTOPro97 ***** válasza:
Viszont a #4/6-os igen hasznos, ha egy barátnőnek vagy nő ismerősömnek ez befigyelne, ha ott vagyok, feltudom hozni.
2016. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!