Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vízkő eltávolító törlő jó a...

Vízkő eltávolító törlő jó a zuhanykabin falára? Mit javasoltok rá?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam egy ilyet:

[link]


Már sok mindent próbáltam.


Az ecet működik a vízforralón, kávéfőzőn, csaptelepen.Viszont, nem működik a zuhanykabin falán.


Az ecet titka, hogy pár percig áztatni kell.

Viszont, a zuhanykabintól meg lefolyik egyből, emiatt nem ázik és nem hat úgy, ahogy kellene.


2016. márc. 4. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a problémával én is szenvedek. De szerintem ez a kendő se fog működni. Minden vízkőoldó úgy működik, hogy áztatni kell kicsit.

Legutóbb azt próbáltam, hogy ecetes papírtörlőt tettem a falra, az működött, csak macerás. Szerintem itt a legjobb a megelőzés, legyen bent egy törlő, amivel mindenki letörli maga után. Bár mi inkább elfogadtuk, hogy vízköves és kész, hetente lesúrolom ciffel, azért olyan nagyon nem katasztrofális.

2016. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 axonbite ***** válasza:
Személy szerint én egy üres szórófejes ablaktisztítós üvegbe öntök CHEMITÄT VÍZKŐOLDÓ-t majd felfújom a zuhany kabin oldalára. A hatás rendkívül gyors és látványos. Amire nagyon ügyeljünk krómozott csaptelepre véletlen se kerüljön mert ahhoz túl erős. Ezért csapot és zuhany részt valamivel takarjuk el amíg felhordjuk a vízkőoldót majd ha fent van zuhany rózsával öblítsük le. A krómozott részeket Frosh ecetes tisztítóval vagy ecettel tisztítsuk meg.
2016. márc. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 axonbite ***** válasza:
Azért írtam pont ezt a típusú vízkőoldót mert sajnos a legtöbb márka semmire sem jó vagy fel vizezik a mennyiség miatt. Ennyi erővel sima vízzel is moshatnám. Ezt a márkát veszem mindig erős vízkövesedésre és sosem csalódtam.
2016. márc. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a Lidl saját márkás vízkőoldót használom. Nem is gondoltam volna, nekem is úgy ajánlották. Gyönyörűen leszedi mindenről a vízkövet. Próbáltam a szórófejest és a nem szórófejest is. Utóbbi kicsit erősebbnek tűnik, de nem csalódtam. Nem a legolcsóbb termék, de az eredményhez képest nem drága. Nyilván egy fél centis vízkő réteggel már ez sem boldogulna, de én kéthetente áttörlöm, így szép a kabin üvege.

Ha az "utántöltős" kivitelem van, akkor is szórófejjel szoktam szétfújni és hagyom egy kicsit hatni, majd finoman dörzsölve, hogy az üveget ne sértsem meg, szépen lejön a vízkő.

2016. márc. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ecet szórófejes palackba töltése jó ötlet, ha valaki bírja az ecet szagát :) Ez némelyik spriccelőről nem mondható el, előfordulhat olyan alkatrésszel szerelt is, amelyiket megeszi az ecet (azért ez nem túl sűrű).

Én is úgy szoktam, ahogy egyik korábbi válaszoló írta: egy spriccelés ecettel (minél töményebb, lehetőleg 20%-os), majd a felület betakarása valamilyen nedvszívó papírral (zsepi, wc-papír, kéztörlő, stb.), ami ettől szépen feltapad. Aztán úgy negyed óránként újabb spriccek míg nem szíva meg magát rendesen. Így kb. egy-két órás kezelés után nincs az a vízkő, ami nem oldódna fel alatta.

2016. márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!