Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Normális ha ecetes öblítés...

Normális ha ecetes öblítés után büdösek a ruhák?

Figyelt kérdés
Mosógépbe mostam 2 törcsit, 10%-os ecettel töltöttem fel az öblítő részt. A végén megszagoltam és ilyen állott vizes büdös szagúak voltak a törcsik. Ez normális? Ecet szagra számítottam, vagy friss semmilyen szag is jó. De miért lett büdös? Az ecet a hibás, vagy a régi ócska mosógép?
2016. jan. 29. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A hiba a mosógépben van, valószínüleg valahol áll benne a régi, büdös víz.
2016. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Én is ugyanúgy jártam, bárhogy variáltam büdösek lettek az ecettől. Fel is hagytam vele, visszamentem öblítőhöz.
2016. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Az ecettől nem lehet büdös.több, mint 10 éve csak azt használom. A gép lehet büdös.
2016. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

15 éve használok ecetet, és nem büdösek a ruhák.


Ha neked az, akkor a gépet nézd át, vagy valahol (az ajtajánál a gumigyürüben, vagy alul, ahol ki lehet a szüröt szedni áll a víz.

2016. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

lassan 20 éve ecetet használunk és sosem büdös a ruha.

viszont a mosógépben pangó víz és a mosószer, de főleg az öblítőmaradékok bomlanak az aljában, és ettől büdi lesz a ruha.

mossad át a gépet 10dkg trisóval 90 fokon, aztán 2-3dl hypóval 30 fokon. első oldja a szennyeződést és fellazítja, a második fertőtlenít és kiöli a gombákat baktériumokat.

2016. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is ecetet használok és sosem büdös. Egyből kivetted a ruhákat? Amiket írtak jók, ki kellene takarítani, valahonnan máshonnan jöhet a szag. Illetve a mosószeradagoló tartályokat és az öblítőtartályt is, lehet, hogy azt oldotta fel. Könnyen ki lehet szedni és szépen ki tudod takarítani is.
2016. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lotti1 ***** válasza:

Én a törölközőket mindig 90 fokon mosom.Régen kevesebb hőfok mellett tapasztaltam ilyet.

A mosógépet érdemes üresjáratban 90 fokon 2 l ecettel kifőzni.Rengeteg lerakódott vízkövet felold illetve szagtalanít.

Próbáld ki,sok sikert!

2016. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!