Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Eta 2404 "Neptun" típusú...

Eta 2404 "Neptun" típusú takarítógép hazsnálata?

Figyelt kérdés

Kedves anyósom padlásán láttam egy Eta Neptun típusú takarítógépet. Rákérdezteztem, és mondta, hogy teljesen jól működik, de ő csak "szárazon" használta, sima porszívóként, a vizesen ki sem próbálta. Túl nehéz volt, ezért vett egy kis porzsák nélkülit magának, ez meg ment a padlásra. Nekem adja, ha kell.

El is fogadtam, rendes porszívóként tényleg működik, de gondoltam, kipróbálnám a szőnyegeken így karácsony előtt.

Nem találtam hozzá használati útmutatót.

Akinek van ilyen, vagy ehhez hasonló, az segítene?


2015. dec. 19. 10:45
 1/2 A kérdező kommentje:
*használata...
2015. dec. 19. 10:50
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem más típusúm van, de használtam ilyet is. Ha jól emlékszem, ez porzsákos. Ennek a használatánál egyetlen nagyon fortos dolog van, az, hogy amikor nedves használat után akarja az ember száraz porszívózásra használni, akkor nagyon alaposan ki kell szárítani a teljes belsejét (a csövezetet is !), különben akár 1 csepp víztől is képes a papír porzsák kiszakadni. Egyébként nem nagy kunszt a használat. Először is csak kiporszívózott szőnyeget ajánlatos vizes üzemmódban tisztítani. Utána ki kell venni a vizes üzemelés előtt a papír porzsákot, a víztartályba vizet vagy szőnyegtisztító folyadékkal kevert vizet kell tölteni és összeszerelés után értelemszerűen használni. Előbb a főkapcsolóval a szívó funkciót kell bekapcsolni, utána a vízspriccelő funkciót. Ha a gégecső és a felszívócső találkozásánál levő kis kart ujjaival meghúzza az ember, akkor a szivattyú kispricceli a vizet a szőnyegtisztító fej mögé. Ennek megfelelően úgy kell dolgozni, hogy az ember maga felé húzza a felszívófejet lenyomott kar mellett, amikor a szőnyegre kispriccelt vizet a felszívófej szinte azonnal eltávolítja a szőnyegről. Amikor az ember magától elfelé tolja a felszívócsövet, akkor nem kell működtetni a spriccelő kart, mert a kispriccelt vizet nem tudja felszívni a gép és egyébként is az elfelé toláskor többnyire beakad a szőnyegbe a felszívó fej, tehát ez a nehezebb műveleti lépés. A gép kikapcsolásakor először a vízspriccelőt kell kikapcsolni, utána a spriccelő kart picit lenyomni, hogy a maradék nyomás megszűnjön (felszívni a kispriccelt vizet) és utána leállítani a szívó funkciót. A gép kitakarítása értelemszerűen történik, érdemes a felszívócsövet és a gégecsövet átfolyó vízzel kiöblíteni, mert a haj- és szőrszálak, cérna, műszálas textilrostok hajlamosak megtapadni a csövezet belső felszínén. A gégecső kiszárítása a legnehezebb, több perces szívási üzem mellett kell kiszedni a maradék vizet, de valójában legjobb, ha a száraz és nedves üzemre két külön gégecsövet használ az ember. Én most személy szerint úgy oldom meg, hogy a száraz és nedves takarításhoz külön takarítógépet használok, szerencsére meg tudom oldani a gépek tárlását, van annyi hely. Röviden ennyi.
2015. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!