Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Husqvarna, vagy stihl?

Husqvarna, vagy stihl?

Figyelt kérdés
140-160 ezerft-ér vennék fűrészt,kb évi 100q tüzifát vágnék vele,kisebb erdészeti munkára(ritkítás,gallyazás)kellene.Néztem más márkákat is(makita,mtd),de úgy látom ha komolyabb munkáról van szó,csak ez a két márka kerülhet szóba.Csak kíváncsi volnék,melyik jobb megbízhatóság,strapabíróság,alkatrész ár/ellátás terén?

2015. nov. 5. 05:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért a Stihl nem véletlenül akkora márka...

Nekünk van egy kisebb Husqvarna, nem mondom, hogy rossz. De minden tekintetben veri a nagyobb Makita (ár értékben s Stihl-t is) Nagyon örülök, hogy anno amikor nagy fűrész kellett a Makitát vettük, azóta több kisebb nagyobb Makita gépünk lett (fúrók, flexek stb) nagyon meg vagyok velük elégedve. Az évi 100q favágást meg mindennek nevezném, csak nem komolyabb munkának. Ezeknek a gépeknek ez semmi

2015. nov. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki ere ki arra esküszik. Husqvarna valamivel talán olcsóbb ugyan az a kategória. A lényeg mind kettőnél hogy a használat szerinti kategóriát vedd. Egy 60-70 ezres Sthil vagy Husqvarna ugyan úgy szétesik ha száz mázsa fákat vágsz vele mint egy gyengébb minőségű. Mtd- ne vegyél semmit. Makita jó lehet biztosan ha nagy de nem ismerem. Kicsi volt Makitába de széthullott mert 10-15 erdei köböket akartam összevágni évente egy hobbi célú géppel. Én Husqvarnát vettem 2-3 éve . A boltban felhívták a szervizesüket aki azt mondta ekkora mennyiségre a 450-e tipusnál kisebbet nem szabad venni. Szerencsém is volt akkor éppen akciós volt 134 ezerért most 160 körül van. Teljesen meg vagyok vele elégedve.
2015. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Makita felejtős, elektronikai kézi szerszámokban profi, de a benzin üzemű gépekben egy kalap kaki.

volt szerencsém iparihoz, és hobbigéphez is.

ha csak nem a 200ezer+-os kategóriából szemezgetsz.

de mondom, Makitát inkább ne, ha nem muszáj.


Stihl-ről nekem jó tapasztalataim nincsenek, legalábbis láncfűrésszel kapcsolatban.


[link]


ilyet vettem egy zsír újat 2014-ben és a kezdettektől fogva nem volt alapjárat rajta, a szervizben sem tudták megcsinálni, végső elkeseredésemben vettem rá egy új karbit, az sem segített így 3 hét után eladtam jó nagy veszteséggel.

ettől függetlenül lehet jó a Stihl, de én soha többet nem fogok venni az biztos.


pár évet lehúztam ácsként, ezekkel a gépekkel jó tapasztalataim voltak:


SOLO

[link]


talán az egyik legjobb gép amit valaha a kezemben fogtam, csendes, nagyon finoman jár, könnyen indul.


JONSERED


[link]


Husqvarna amerikai változata, amit belinkeltem az egy igazi ipari gép fakitermelésre, ilyen a sajátom, jelenleg ezt használom.

és addig még ki nem rohad a kezemből, másikat nem veszek.

egy baja van, hogy nehéz és nagyon fárasztó vele sokat dolgozni.

cserébe az erő ami benne van, egy éles jó lánccal úgy szeli az akácot mint ha sima fenyőt vágnál, bele sem torpan olyan brutális fordulaton és erővel vág.

2-3 méterre okádja a forgácsot vágás közben, durva :D

volt ebből kisebb is, azt a tetőn használtuk, gond nem volt vele soha, csak hidegben kicsit tovább kellett rángatni mind a kettőt, mert nehezen indult, ennyi.

annyiból jó hogy a nagyon van dekompresszor, anélkül amúgy is kín szenvedés berántani.


Husqvarna


[link]


havernak ilyen van, ezzel (is) járnak erdőirtásra, vágtam vele én is párszor.

ha bár ez is professzionális favágásra való, megéri megvenni mert ahogy elnézem amit náluk kap ez a gép, abban köszönet nem sok van..és semmi baja.


a kisebbik változatát nem linkelem be, mert az tényleg csak gallyazásra való, vagy tetőn, és nem érdemes tűzifa aprításra használni.


alkatrészt mindegyikhez kapsz.

ár-érték arányban talán a Husqvarna ami jó, de a Solo gépek is nagyon ott vannak.

2015. nov. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem nem sok tapasztalatom van fűrészek terén(sajnos),és érdekesnek tartom,hogy a stihl-ről,vegyesek a vélemények,pedig vezető márkának gondolná az ember,mint a mosogatógépeknél a Bosch,vagy a fúrógépeknél a Makita....Úgy látom(véleményeitekből),úgy érdemes vásárolni,hogy kicsivel nagyobb gépet vesz az ember,mint amire használná,így az könnyedén elvégzi a munkát...nem igazán számít a (professzionálisak között persze!)márka,és itt most tényleg nem a 2-4 lovas piaci selejtekről beszélek,amit 15-20 ezerért dobnak az ember után.Drágább az egyel nagyobb kategória,de megérné....szerintem.
2015. nov. 7. 06:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!