Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az fer hogy ennyi évesen...

Az fer hogy ennyi évesen ennyit kell dolgoznom?

Figyelt kérdés

Sziasztok én egy 15 éves gyerek vagyok de már 12-13 évesen is ki küldtek vágni fát fűrésszel és majd holnap is be plussz azt is akarták hogy gyújtsak is be (de ravasz voltam és sokáig azt mondtam hogy nem tudok). Aztán most meg az egész nyaram 6-17 óráig kemény munkával telt el (mellesleg ingyen, most nem azt mondtam hogy adjanak érte pénzt de az unokatestvérem is dolgozott és ő kapott pénzt csak azért mert ő nem a fia). De mivel hála istennek el telt a nyár már nem bírtam én menni. Sosem mondtam azt hogy végre le telt a nyár de most igen. És most is őszi szünet van megint kellet és még kell dolgoznom. Ma reggel megkérdezte apám hogy megyek vele dolgozni? És mivel nálunk diktatúra van ezért nem birtam mást választani mint hogy igen megyek. És most is 7-16 ig fogunk dolgozni.

Kérdéseim:

Ez fer (szabályos) így?

Hogyan tudnám azt elérni hogy ne kelljen ennyit dolgoznom gyerekként?



#munka #és munka
2015. okt. 27. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

15 évesen már nem vagy kicsi és igenis dolgozhatsz.

Ha a szüleid naplopók lennének és veled szeretnének mindent megcsináltatni, akkor nem értenék velük egyet, de itt ők is dolgoznak.

Ha nekik elég a szombat-vasárnapi pihenő, akkor te sem halsz bele, ha heti 5 napot dolgozol.

Azt, hogy nem kaptál pénzt, arról annyit, hogy kaptál enni, inni, tetőt a fejed fölé, hogy ezért meg kellett dolgoznod, még nem kellene siránkoznod.

Nagyon egyetértek a szüleiddel, sajnos nem minden gyereket nevelnek munkára.

Egyszer majd hálás leszel a szüleidnek, de arra még meg kell érned.

2015. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Ez lenne a normális, elkeserítő, hogy teljesen természetesnek veszed, hogy ledegradálod magad és hazudozol csak hogy ne kelljen a szüleidnek segíteni.


De gondolom, ha esti kimaradásról van szó, akkor már nagyfiú vagy és jár neked, ahogy a mobil, a saját szoba, stb stb is.

2015. okt. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Azért meg nem szakadsz abba a munkába ha van időd netezni...
2015. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha annyira zavar, hogy "ingyen" kell dolgoznod, akkor keress munkát másnál!


Megmondod, hogy pénzt szeretnél gyűjteni, gondolom fogsz tudni mit mondani.


Ha meg mindent megkapsz, akkor meg nem ingyen dolgozol.


Ha kikerülsz az életbe, akkor rájössz, hogy a kaja+rezsi (semmi luxus) elvisz egy komplett minimálbért.

Gondolom kapsz kaját és fűtenek rád.


Szóval rossz helyre jöttél siránkozni, mert amit írtál az jogilag nem kifogásolható, etikailag is inkább becsülendő.

2015. okt. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Így látatlanban nehéz megítélni. Kérdés a te közreműködésed mennyire szükséges valójában, mert ha igen akkor egy csónakban eveztek a családoddal. Kérdés a szüleid erejükhöz képest mennyire eresztenek el (anyagiak, ruhák, műszaki cikkek, jármű, sport). Kérdés ha nem az anyagiakról szól akkor ezeknek a munkáknak mennyire van tanító szerepe, vagy csak inkább gyere fiam segíts, hogy együtt legyetek addig is.. sok 30-40 éves ember van aki egy tesze-tosza trotty és a szüleid nem akarnak talán ilyennek látni téged. Kérdés mennyire fontos a munka elvégzése szempontjából amit csinálsz. Ezeket nem tudjuk.


Jó ötlet, hogy ha úgy látod van aki megfizetné akkor próbálj meg máshol dolgozni pénzért. Meg persze tanulj, legyen jó szakmád, illetve legyél a szakmád legjobbjainak egyike az ugyanolyan fontos.

2015. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

az nem normális hogy rabszolgának tartanak otthon, suli mellett 1-2 óra vagy hétvégén több bőven elég lenne, de nem egész nyáron ingyen munkásként.


ha nem tudod meggyőzni akkor dolgozz bénán meg lassan, pár nap után megunják hogy nem mennek veled semmire hátha békén hagynak.

2015. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5%

Hát, félig normális, félig nem. Az hogy ennyit kell dolgoznod, szerintem nem normális, akárhogy is nézem, napi 1 óra BŐVEN elég lenne, mert ha valaki sokra akar menni felnőtt korára, az nem munkával tölti az életét, hanem tanulással, márpedig manapság a tanárok rengeteget akarnak tanítani. Itt az élő példa, amit én középiskolában tanultam, 9.ben, azt az unokatestérem általánosban 6. osztályban tanulja. És nem szorzótábla...

Már egyre több az elvárás, és igencsak jól kell tanulni, hogy bárhova is felvegyék az embert (már ami számít jó iskolának...) mellesleg inkább arra fordítanák a szüleid a pénzt, vagy energiát, hogy nyelvvizsgáztatnak, mert mindenhol követelmény. Tanulásra koncentrálni. Emellett persze, kell a fizikai munka is, napi 1 óra, hétvégén 2-3 naponta lehet, de azért ne csesszenek már ki a gyerekük életével.


Szerintem valahogy egy hétnek így kellene kinéznie: Hétfő: 07-14 suli 14-15 kaja, pihi, kibepakolás, lustalaza elfoglaltság. 15-17 leckeírás 17-18 munka a szülőkkel favágás, akármi. 18-19 kaja, zuhanyzás, stb. 19-20 még egyszer átolvasni ha doga van, vagy megnézni minden oké-e a házival, stb, esetleg elmosogatás, feltörlés a szobában/porszívózás, apróbb dolgok. 20-22 szórakozás, mert hogy anélkül nem élet az élet. Oké, nem azt mondom hogy menj rúgj be, hanem netezz, nézz filmet, olvass könyvet, amihez kedved van, értelmes keretek között.

péntekig ugyanez.

Hétvégén szerintem 9kor kelj fel mondjuk, 9-10 reggeli, ágybepakolás, stb 10-13 legyen a munka, 13-14 kaja, pihi, stb. 14-18 barátok, vagy film a lényeg, hogy pihenés legyen, még akkor is, ha a suliban a nagyrészt üléssel töltöd. 18-19 lehet még munka. 19-22. bármi

vasárnap ugyanez, annyi kivétellel, hogy 14-16 legyen a barátok, 16- tanulás, mert ugye hétvégére mindenki nyakán ott a sok házi,magolás stb.


Nyáron meg szerintem nem mindennap kellett volna, azért mindenkinek jó visszagondolni arra hogy régen sulisként milyen jó volt nyáron hogy 3 hónapig lazult, esetleg diákmunkázott..mert ha boldogtalan gyerekként nő fel az ember, akkor az elcseszi az egész életét.


Ahogy a beatriche is mondja: 8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás :)))


Jó, nyilván a mai világban ez másképp van, de az a lényeg, hogy minden nap legyen idő a munka mellett (ami gyerekként az iskolát jelenti (!) ) a szórakozásra és pihenésre is.

2015. okt. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

-A munkával nincs bajom hanem csak

- Az idővel (sokat időt kell dolgoznom)

- Az hogy sok negatív kommenteket kapok (mármint ha valamit rosszul csinálok le**sz egyből ha viszont jót csinálok azt észre se veszi)

-Aztán többet dolgozom mint tanulok, szórakozom.


Egy átlagos hétköznapi napom:


6-kor felkelek elkészülök sulira és ki megyek a busz elé ami 7-kor indul a sulihoz. 7:40 -re ér oda 8:00-kor csengetnek be 8:00-14:00 -ig suli. 15:00-ra otthon vagyok. 15:00-15:30 -ig eszek-iszok. 15:30-16:00 -ig lecke. 16:00 - 19:30 -ig munka. 19:40-20:00 evés. 20:00-20:30 -ig fürdés. 20:30-22:00 -ig tv. 22:00-06:00 -ig alvás.


Összességében:

Munka: 3 óra 30 perc

Szórakozás: 1 óra 30 perc

Pihenés: 8 óra

Egyéb (evés, ivás, elkészülés, utazás stb) : 11 óra


Egy átlagos hétvégei napom :


8-kor kelek. 9:00-18:00 -ig munka (persze vannak szünetek) 18:00-20:00 -ig szórakozás 20:00-20:30 -ig fürdés 20:30-22:00 -ig tv. 22:00-8:00 -ig alvás


Összességében :

Munka: 9 óra

Szórakozás: 2 óra

Pihenés: 10 óra

Egyéb: 3 óra

2015. okt. 30. 21:24
 9/9 anonim ***** válasza:
31%

Az nagyon nem normális hogy félórád jut a tanulásra.

Szánalmas hogy inkább dolgoztatnak mint sem hogy tanulni hagynának :(

Pedig az egyetemre nem vesznek fel, ha 2es vagy mindenből, de tudsz fát vágni..Valahogy próbálj meg elszakadni a muknától, ha esetleg tudod, hogy nem vernek meg vagy ilyesmi akkor javasolnám hogy egyik tanárodat ha van valaki akivel jóban vagy, hogy szóljon abból a tantárgyból mostanában kezdessz rosszul állni, és kérdezze ki a szüleidet, a te jelenlétedben, hogy hogyan telik egy napod délután.

Normális hangvételben, ha esetleg kamuznak a szülők, mondd el (az a lényeg hogy te nyugodt maradj, mert akinek igaza van az nyugodt marad és nem kell felemelni a hangját), hogy sokkal többet dolgozol otthon mint tanulsz, és hogy szívesen dolgozol, mert szép tested lesz a csajoknak (vagy hasonló duma, hogy legyen kis poén is benne), de azért jobb lenne, ha tanulhatnál is :)

2015. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!