Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem tudnak olyan kést...

Miért nem tudnak olyan kést gyártani, amit sosem kell utána élezni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 4. 08:58
 1/9 EagleHUN ***** válasza:
100%

Mert minden szilárd anyagról "szakadoznak" le atomok, akármilyen kemény is. Így előbb utóbb elkopik annyira hogy utána kell élezni.

A lézerrel élezett késeket viszont igen nehéz lézerrel újraéleztetni. Valószínű nem is szükséges mert megkopva is még jó darabig legalább olyan élesek lesznek mint a sima konyhakések.

2015. okt. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hol lehet kapni ilyen lézerrel élezett kést, és kb. mennyiért?
2015. okt. 4. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyémántból gyártanának akkor azt valószínűleg nem kéne élezni, mert nem vágnál vele nála keményebb dolgot, de szerintem inkább éleznél, minthogy kifizesd az árát.
2015. okt. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ilyen késem (nem gyémánt :D)...

Kb 20 éve kaptam, azt mondták, ezt sosem kell élezni és valóban, a 20 év alatt sosem csináltam vele semmit - vágáson kívül. És lehet, hogy hihetetlen, de még csak nem is kopott az éle. Fogalmam sincs, miből lehet...

2015. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
A kerámiakések viszonylag sokáig élesek maradnak, egészen megfizethető áruk van, de hátrányuk, hogy törékenyek (ne ejtsd le) és hogy nem használhatod őket üvegen, vagy más kerámiafélén, mert azok tompítják, a kerámiakést pedig nem lehet újraélezni.
2015. okt. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

lézeres élezésnek csak a sorjamentesség a lényege. az él, ugyan olyan él lesz.

vegyél jó minőségű és kemény (HRC) anyagú kést, de ehhez jó ismeret utánajárás kell. és nem kell üvegen, kerámián vágni, csontot stb anyagokat.

2015. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fürészfog fogazás szerű éllel készült uzsonnázó késem van. Azt sem kellett még sosem élezni és a szalonnabőrt ugyanúgy viszi, mint 5 éve...
2015. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen, és nem tányéron, hanem vágódeszkán szalonnázok :-)
2015. okt. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KVAZAR ***** válasza:
32%
2015. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!