Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Igaz-e az, hogy ha sütés...

Gabiszkop kérdése:

Igaz-e az, hogy ha sütés közben meggyullad az olaj akkor: https://www.youtube.com/watch? V=rdH8fCs498Y&feature=youtu. Be

Figyelt kérdés

2015. szept. 30. 09:46
 1/8 A kérdező kommentje:
2015. szept. 30. 09:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaz!
2015. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A vízből azonnal nagy mennyiségű, erős, forró gőz lenne azonnal ami életveszélyes égési sérülést okozna. Ez még akkor is így van, ha forró olajra vizet öntünk - felcsaphat a gőz égési sérülést okozva.
2015. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Az égő olaj eloltása egész egyszerűen elfojtással történik. Ha nem kap oxigént, nincs égés. Ennyi. Vízzel tilos oltani, mert komoly égési sérüléseket szenvedhetsz és az égő olaj is szétfröcsöghet!
2015. okt. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon is igaz, sőt! TILOS

Óriási tüzgolyót képez ami azonnal meggyujt mindent a környezetében.

Vászotakaróval letakarni és kialszik.Müanyag nem jó mert megolvad és az is kigyullad.

Vízzel hihetetlen nagy tüzet lehet okozni.

Valahol a youtube-on van egy rövid felvétel.Keresd meg és el fogsz képedni.

2015. okt. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2015. okt. 5. 10:37
 7/8 anonim válasza:

Bizony igaz, fel is gyújtottam a konyhát annak rendje módja szerint. Ja, vegyipari főiskolát is végeztem, :) de a pánik ilyenkor felülírja a józan eszet.

szóval ezt jól meg kellene jegyezni mindenkinek.

2015. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ok egyszerű: hőtágulás.

A víz, ha eléri a 100Celsiust, akkor gőzzé alakul, megnő a térfogata, míg a sűrűsége csökken. Így szó szerint kirobbanik az olajból és sok apró, lángoló olajcseppet ránt magával.

Ez az a lánggolyó amit ilyenkor látunk.

Én rádobtam egy fedőt, ettől elaludt.

2015. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!