Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Volt nektek is olyan, hogy...

Volt nektek is olyan, hogy pisiszagú maradt gépi mosás után a kisnadrág, vagy body?

Figyelt kérdés

nem értem hogy történhet ilyen meg, whirlpool mosógép, kitisztítottam a szűrőjét, hatodik érzékes..

tettem ruhák közé Ariel gélt, plusz töltőjébe mmosóport, coccolino öblítő..


először csak az tűnt el, hogy nem veszi ki a foltokat..

de most meg pisi?? ami szerintem még egy laza kézimosással is kijön normál esetben??

nem értem!


2015. aug. 25. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

Ez jellemző az automata mosógépekre. Én ezért áztatok előtte mindent be a kádba. Másrészt öblítőt nem lenne szabad használni, mert az öblítés célja a vegyszerek eltüntetése a ruházatból. Az öblítő pedig az utolsó vízhez keveredik, és ettől vegyszeres marad a ruha.

A gyerek szeretete nem abban nyilvánul meg, hogy ezt mondod, hanem abban, hogy óvod minden káros behatástól!

Te pedig akarattal mérgezed a saját gyermeked. Nem ítélkezés, csak tény-megállapítás.

2015. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nyugi, eddig 10 %-os ecettel öblítettem csak, azt is bő vízzel vegyítve a rekeszben.

egy éves kora felett bátorkodtam babás jelzésű öblítőt használni(Sensitive)azt is keverem vízzel a rekeszbe(csak mert hogy ne legyenek nagyon merevek a ruhák, textilpelus, mintha szabályosan keményítve lennének öblítő nélkül.)


jelenleg kivágnám a drága gépet az ablakon.

2015. aug. 25. 23:19
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Te nyilván az utcára se viszed ki a gyerekedet, első, mert még véletlenül belelegzi a szmog, ugye? Semmi baja nem lesz az oblitotol. Aminek egyébként az illat mellett a puhitas a feladata.


Aztasd be, kerdezo és lehet hogy nem ártana megnezetni a gépet se

2015. aug. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A különböző mosószerek előfordulhat, hogy különböző hatóanyagokat tartalmaznak.

Én semmiképpen nem keverném a mosószereket!

Nem tenném azt, hogy ugyanahhoz a mosáshoz mosógélt és mosóport is tennék. Előfordulhat, hogy a ható- vagy segédanyagok ütik egymást, kicsapják egymást, a másik hatását rontják.

Egy adott mosáshoz, csak egyféle mosószert használj!

2015. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

azért kevertem már a mosószereket mert reméltem talán így tisztán veszem ki a ruhákat, de így se.


mosógépszerelőtől tartok, ahogy az összes szerelőtől, csak átverik az embert

2015. aug. 26. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Amíg kicsik voltak a gyerekek,sose tömtem meg a mosógépet,hanem csak az előírt ruha felét mostam egyszerre.Így biztosan drágább a mosás,viszont soha nem jött ki egy pötty sem a bőrükön.
2015. aug. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolom aki azt írta jellemző az automatára az már sokat kipróbált.


Nem tapasztaltam ilyet, szerintem nem a gép hibája. A mosóport és a mosógélt semmiképp nem keverném össze, ilyen malővert már csináltam és koszosak maradtak a ruhák. Szerintem túl sokat tettél bele.

Az is lehet, hogy az öblítő és a mosószer páros nem illik össze és az miatt érzed büdösnek.


Szárítsd meg, ha tudod napon és utána mosd ki újra, de csak egy féle mosószerrel. Esetleg magasabb hőfokon, ha bírja a ruci.


Az ecet az semlegesíti a szagokat, lehet eddig azért nem tűnt fel.

2015. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is mostam már igy gél+mosópor és tiszta lett a ruha. Inkább arra gondolok,hogy nem melegiti fel a gép a vizet.Megmarad a folt és a szag is:szerintem hideg vizben mos a gép.Ehhez szerelö kell,remélem segitettem.
2015. aug. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!