Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől kékülnek be a fehér...

Nikossz kérdése:

Mitől kékülnek be a fehér textíliáim?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje megfigyeltem, hogy a fehér törölközőkön, konyharuhákon egyre sötétebb, kék színű foltok jelennek meg használat közben, kb. mintha egy tintapaca kezdene el szétterjedni rajta. Jellemzően akkor fordul elő, ha nedvesebb lesz, és nem tud könnyen megszáradni. Ha kimosom, akkor újra eltűnik, de következő használatnál megint előjön. A mosószer vagy öblítő miatt nem lehet, mert abból szinte mindig mást-mást használok. Ugyan ez a helyzet a folyékony szappanokkal és mosogatószerekkel is. Azóta, hogy először észrevettem, már költöztünk is egyszer, tehát nem is a vízvezetékkel van a gond. A mosógépemet időről időre kitakarítom, hol ecettel, hogy kifejezetten erre a célra szánt porral.


Legutóbb a párom mosott, és nem 60 fokra, csak 50-re állította a gépet, és rövidebb programot is választott, mint én szoktam. Ekkor már a pólók is bekékültek, pedig azokkal eddig nem volt gond... Most kimostam őket megint 60 fokban, és minden szép tiszta. Mi a nyavalya lehet ez? :D



2015. aug. 10. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Penész?
2015. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A törölközőket , törlőket 90ºC on mosd a többi ruhát fehér textilekhez való módszerrel illetve fehérítő porral. Ez általában beválik. Nálunk ugyan ez volt a szürke foltokkal.
2015. aug. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!