Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Házipraktika falpenészedésre?

Házipraktika falpenészedésre?

Figyelt kérdés
Tud valaki valamilyen házipraktikát vagy bármi módszert,hogy állítsam le a fal penészedését? Meg egyáltalán mivel szedjem le? Köszi!
2010. febr. 27. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Van egy szavó nevű szer azzal elég jól lejön és kb 2 hétig vissza sem jön.Ilyen: [link]

Sokat olvastam a témában és olyanokat írtak ,hogy kell egy páramentesítő ami nem olcsó ,de hasznos mivel a falból is kiszívja a vizet.Volt akinek 1 hétvége alatt 4 litert szedett ki.

2010. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Az Ultra szavó nagyon jó, nekem már 2 hónapja nem jött vissza a penész. Olcsóbb megoldás az erős hypos víz. Feltéve ha mosható a falad. Egy apró részen próbáld ki.
2010. febr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
5%
Ezért kell rendszeresen szellőztetni...
2010. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
... és külső falat szigetelni.
2010. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Szavó,páramentesítő készülék.
2010. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a NORMÁLIS tanácsokat,valaki meg magából indul ki(gondolom telefingja a lakását és csak utána szellőztet.)!Akinek meg van pénze társas házat szigetelni hát az költsön rá nyugodtan.
2010. márc. 1. 16:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell az ilyenekkel foglalkozni! Nálunk is penészedik a lakás,hiába szellőztetünk minden nap. Festve van szinte minden évben és mégis. Arra meg nincsen pénzünk,nekünk sem,hogy leszigeteltessük meg minden. Sőt,az építésnél csesztek el valamit,amit már kijavítani nem lehet,ez van. Amúgy meg a szomszédéknál is a helyzet. Hiába van leszigetelve náluk a ház,ugyanúgy penészedik az egész. :S
2010. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
-ez kimaradt :)
2010. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

02-27 18:27 vagyok.


Kedves kérdező a közhiedelmekkel ellentétben nem azért kell szellőztetni, mert szétfingom a házat, hanem mert ezzel csökkentem a szoba páratartalmát és egyeben a falat is szárítom!


Igaz ma már ezt légszárítóval oldják meg "lusta" háztartásokban!


Amihez nem értesz, az még lehet normális hsz.

2010. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
83%
A kérdés nem az volt, hogy hogyan előzhető meg a penészesedés, hanem az, hogy milyen házipraktikákat tudunk rá ajánlani. Sztem a szigetelés nem éppen házipraktika...
2010. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!