Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi lehet a megoldás arra hogy...

Mi lehet a megoldás arra hogy tiszta maradjon a szőnyeg?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi hogy elég nagy a ház, minden szobája szőnyeges és nem győzök szőnyeget takarítani mert mindenki kinti papuccsal járkál rajta.

A konyhából és az udvarról hozzák befele a koszt a papucsukon.

Nem veti le egyik sem a szőnyegek miatt mindenkinek van saját papucsa és 1 párat használnak kintre és bentre egyaránt.

Van mindenkinek új papucsa.

De már azzal is kint vannak, van mikor a kertbe is azzal a papuccsal járnak.

Már mondtam nekik hogy cseréljék ki a papucsot, de ez csak 1-2 alkalommal ment így.

Az én szobámba nem jönnek be papuccsal de a többi szobákba igen.

Én takarítom a szőnyegek 80 %-át , de nem az én házam hanem apósoméké , ők meg nagyot legyintenek a papucs cserére , így meg én is szégyenkezek ha koszos a szőnyeg.

Szóval mit lehetne tenni az ügyben?



2015. máj. 2. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyértelmű: te nem vagy felelős a takarításért csak a saját részlegeden, mivel nem a tiéd a ház. Itt pont, kár ezt tovább ragozni. Te megtettél minden tőled telhetőt, a többi már nem a te dolgod.
2015. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy szőnyegtisztító takarítógépet, a nedves tisztítás ugyanannyi ideig tart, mint egy szokásos porszívózás.
2015. máj. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De ha nem az én házam akkor miért nekem kell mások után pucolnia mocskot?

Miért nem tesznek ellene hogy tiszta maradjon?

2015. máj. 2. 13:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Tesznek ellene, nem is marad tiszta.

A pároddal egyezz meg, hogy a ti szobátokban mi legyen a rend. Anyósodékat ne akard megnevelni, az vesztes játszma.

Ha neked kell takarítani az egész lakást, csak olyan gyakran porszívózz, mint a saját szobátokban. Néha megemlítheted, hogy azért homokos minden, mert nem mindenki vált papucsot bejövetelkor. Ha pedig valaki szóvá is tenné neked, hogy kosz van, határozottabban is felhívatod a figyelmét az ok-okozati összefüggésekre. Pl. hogy a ti szobátokban nincs kosz mert ugye ti...

De még az is lehet, hogy anyósodékat meg a folytonos takarítás zavarja, és nem is értik, mi a bajod.

2015. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!