Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit mivel, és hogyan mostok?

Mit mivel, és hogyan mostok?

Figyelt kérdés

Nekem a világos ruhák mosása a legnehezebb. Annyi nincs, hogy egyben mossam őket. Egy időután elszürkülnek, azt meg már nem tudom kiszedni (ezzel is rengeteget próbálkoztam, de vagy nem történt semmi, vagy elsárgult, és szétszakadt)

A melltartópántjaim lesznek mindig a legszürkébbek.(a világos színűek) De nem a legsötétebbekel mosom őket. Minél világosabbakat rakok bele.

Vannak amiket 60fokos vízben érdemes mosni, de van amit 40fokosban. De akkor még a színeket is összehangolni. Azt hogyan?

Meg egy csomó reklámban az van, hogy jó a 30fokos mosás. Spóroljunk, és úgy is kimossa a ruhát. De elvileg akkor meg egy csomó baci vagy akármi a ruhán marad.

Őszintén a beszürkölésen kívül, ha kimosok valami hideg mosásban vegyszerek nélkül, vagy 60fokban mosóprostul öblítőstül nem látok különbséget.( honnan lehet tudni, hogy tiszta a ruha?) Nem tudom eldönteni, hogy most mi a jó, meg milyen mósószer. Én szeretnék minél természetesebb anyagokat használni.



2015. ápr. 25. 12:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Kényes anyagokat kézzel vagy 30 fokon, normál ruhákat 40 fokon mosok, alsóneműt, törlőkendőket, törölközőt, ágyneműt 60 fokon.


Nálunk is kevés világos van, kb. havi 1x indítok külön világos mosást, egyébként színfogó kendőt használom. Így ha berakod a sötét ruhák mellé is szép színű marad a világos ruha.

2015. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!