Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tüzeljek szénnel...

Hogyan tüzeljek szénnel vegyes tüzelésű kazánban a leghatásosabban? Alulról vagy felülről gyújtsam be? Rakjak mellé fát is? Praktikákra és tanácsokra lennék kíváncsi akinek van már ebbe tapasztalata. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kazán típusa?
2015. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp felülről!

Szénre pár vastadabb,és rá több vékony gyújtós fát tegyél,ezt gyújtsd meg.

Elónye,hogy az égés során keletkező gázok javarésze elég,mert ugye felül van a tűz,és azon keresztül húzza a huzat a széngázokat. Így a hatásfok is jobb,valamint kevesebbszéngáz jut a kályhába,kéménybe-kímélve ezzel őket,valamint a környezetet,szomszédokat is.

Igaz,így valamivel lassabban indul el a hőleadás.A begyüjtaáskos a fölső ajtón is adj levegőt,amíg a szén rendesen be nem gyullad...majd elzárhatod. Amikor a teljes mennyigég begyulladt lei,el lehet fokozatosan zárni az alsó levegőt is.

Kicsit olyan ez,mint a biciklizni tanulás,mondhat bárki okosakat,csak akkor fogsz majd hatékonyanfűteni,ha kitapasztalod. Régi öreg cserépkályhás mondta anno,hogy tüzelni bárki tud,viszont fűteni kevesen.

2015. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno fával indítottunk, majd 2 kör után, amikor izzott a parázs, jöttek a szénadagok. Biztos működik lefelé is, csak ne rakd dugig, hogy legyen huzat.
2015. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
95-ös gyártású windhager fku-21-es vegyestüzelésű a kazán.A múltkor próbáltam hogy fával parazsat csináltam,arra lapátoltam a szenet,de csak füstölt sokáig,majd azután gyulladt be.Ebből gondoltam hogy valamit rosszul csinálok,ezért kérdeztem rá a felülről gyújtásra.Kössz a válaszokat,ha van még tanács,hozzászólás,tipp,kiváncsi vagyok rá.
2015. jan. 6. 23:07
 5/10 anonim ***** válasza:

jó kis kazán ahogy nézem, jól szabályozható.

a szén lassabban gyullad be, nem gond ha füstöl először. elöbb keveset, aztán ha jól begyulladt, már mehet a több, mert melegebb a tűztér és a szén is magasabb hőfokon ég.


mint írták kisérletezni kell, fentről vagy lentről megy jobban nálad.levegőkkel kell variálni.

[link]

[link]

2015. jan. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó kis kazán,csak egy kicsit bonyolult nekem,még meg kell tanulnom használni.Van hozzá egy 1000 literes pufferem is,és az a baj hogy nem tudom a puffert 80-82 foknál feljebb fűteni,ekkor már majdnem forr a kazánba a víz.A 3 utas szelepem miatt nem egyenlítődik ki a vízhőfok?
2015. jan. 7. 09:12
 7/10 anonim ***** válasza:

valaki már írt ilyesmit.

lehet, hogy a szelep is leszabályoz, de valószínű, hogy nagyon sokáig kellene 90-95 fokot tartani, hogy a puffer felmenjen.valamint a kazánt is védeni kell, különben gyorsan felforrhat a víz.veszteségek is vannak.

2015. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az a valaki szerintem én voltam,csak most másról terelődött ide a téma.Ha sokáig tartom 90-95 fokon a kazánt,akkor se egyenlítődik ki.
2015. jan. 7. 13:59
 9/10 anonim ***** válasza:
passz...
2015. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bereczk Jénos ***** válasza:

Puffer tartály szénnél? Akkor valami nem oké!! A szenet a primer huzattal lehet elgázosítani, ha felülről gyújtottál be és a huzatot ujjnyira állítod

CO keletkezik, meg hidrogén, ha kicsit megvizezted a szenet!!!

A szekunder huzattal, kb. ugyanakkora nyílással mint a primer huzat, kék lánggal elégeted a gázt, ugyanígy beállíthatod a hőfokot bármekkorára!!!!!

Ez persze nem fűt, ahhoz kell egy felső tér, ahol a meleg CO2 ütközik a NITROGÉNNEL, ez fokozza a hőt!!!!! Ha véletlenül túlfűt a kazán, szekunder ajtó nyitásával hűtheted vissza, a primer huzatot vedd kisebbre

mm-es állítással!!!!! Állítsd be a kék lángot, 24-48 órán át FŰT, nincs korom, füst, takarítani sosem kell!!!! Minden, lángterelős, háromajtós kazán erre nem alkalmas!!!!! 06-30-711-8164

2023. febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!