Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fehér ruháim egy idö után...

A fehér ruháim egy idö után beszürkülnek. Már többféle mosószert ki próbáltam. Van valakinek valami jó fehérítő ötlete?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a Tomi Kristályt és az Arielt, ezeknek a fehérítős változatát.A Tomi jó illatú is és van benne valami por, ami fehérebbnek mutatja a ruhát, az Arielben is van ilyen.A Tomi olcsóbb és szerintem ugyanolyan jó, mint az Ariel.
2010. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én is próbáltam már minden félét,de semmi nem vált be(még a domestos se).Ha nem szürkül,akkor sárgul:(.Én már a mosógépemre gondoltam,hogy ott a bibi(10éves).
2010. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy szerintem is a mosógéppel van gond: évekig a jó régi keverőtárcsással mostam, na, akkor volt ragyogó fehér a fehér ruha. Aztán mikor lecseréltük az automatára, hiába próbálkozom mindenféle vegyszerrel. Néha reszelek a mosópor mellé régi mosószappant, az mintha javítana egy kicsit a helyzeten.
2010. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Mosószóda vagy szódabikarbóna a mosóporhoz adva.
2010. febr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Áá, szerintem csak a szabása miatt olyan. ;)
2010. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nátriumperkarbonátot kell venni és abban áztatni egy napig. Alacsonybb hőfokú mosáshoz is lehet adni két evőkanállal.Nem sárgít mint a klóros szerek.
2010. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szódabikarbónára esküszöm mosószerhez adva. :)
2010. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A ruhák beszürkülését a kemény víz is okozhatja.

A mosószerhez adjál szódabikarbónát (nem kell az étkezési, az drágább), az fehérít.

Adhatsz hozzá mosószódát is, akkor kevesebb mosószer kell, vagy el is hagyhatod a mosószert.

Öblítéshez használj ecetet (öblítőt is rakhatsz mellé, ha szeretnéd, hogy a megszokott illatúak legyenek a ruháid)

Ha nagyon kemény a víz nállatok, a mosáshoz is önt ecetet.

Mi is így használjuk, és szépen visszafehéredtek a ruháink. Azelőtt akármivel mostunk, szürkültek.

2010. febr. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én az amwaynek használom az általános fehérítő porát, fél kupaknyit kell tenni a mosószerhez, nekem bevált.

Egy doboznyi kb. 100 alkalomra elég.

2010. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!