Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy mondjátok? Eldúrom a...

Hogy mondjátok? Eldúrom a havat, vagy eltúrom a havat? Felétek mit mondanak?

Figyelt kérdés
Egy kis közvélemény kutatást végzek kíváncsiságból. Ma este került szóba egyik ismerősömmel ez a kis kérdés, mert szerinte olyan szó nincs, hogy hódúrás, feléjük úgy mondják, hogy hótúrás. Viszont ha a hódúróból indulok ki, akkor szerintem van ilyen szó. Érdekelne a véleményetek!
2010. jan. 31. 20:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nálunk az utakat LETÚRJÁK, a járdát LESÖPRIK/LELAPÁTOLJÁK :)
2010. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Még mindig jobb, mint amikor nálunk a nénik "hallgatulódznak", "pitliküllnek" vagy éppen "meglássák"..."itten-mostan"
2010. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk lapátolják,vagy tolják a havat.
2010. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én Pest megyéből származóként lapátolom vagy seprem a havat. A "túrom" nálunk azt jelenti, hogy valamit nagyon hányavetin csinálsz (ugyaíg az "elhányom a havat" is ilyesmi jelentésű), az "eldúrom" alakot még sosem hallottam.
2010. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha túr és dúr között kell választani, akkor túr. De használjuk az elhányni szót is. Borsodban nőttem fel. A "dúr" szóról még nem hallottam.:)
2010. febr. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszát! ezekszerint csak errefele ismert ez a szó. mert ma akárkit megkérdeztem itt, mindenki a hódúrást mondta :-D kisebbség lettünk :P
2010. febr. 1. 17:21
 17/18 Robi63 válasza:

Egyszerû! Hónapokig vitatkoztam a feleségemmel ezen.

Szegedi vagyok,de a végén beismertem!

Ilyen szó nincs,hogy dúr! Túr-nak kell mondani.

Szegeden dúrnak az emberek,de nem helyes.

A feleségemnek mindig igaza van😀

2022. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

sztem(!):

dúr: földfelszínen vizszintesen mozgat

túr: földfelszíntől kiindulva, átlósan lefelé mozgat

2023. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!