Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ilyenkor teregettek még kintre?

Ilyenkor teregettek még kintre?

Figyelt kérdés

pl tegnap is szép napos idő volt. Ilyenkor kintre teregetek, de már kb hülyének éreztem magam emiatt, hogy már lehet hogy nem kéne.


Ma egész nap köd van, és két szomszédnak is kint van a ruhája. :D

Ilyenkor azért már nem tenném ki, mert sose szárad meg.


Ti hova teregettek mostanában?


2014. nov. 15. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

Nem teregetek kintre, mert hiába süt a nap, nincs már meleg. Bentre teregetek, hogy minél előbb megszáradjon. Én kint félnék, hogy csak még nyirkosabb lesz.

Amikor nem volt még bent fűtés, akkor kicsit kitettem, hogy megfújja a szél, de csak egy kicsit.

2014. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Amikor köd van, és a relatív páratartalom alig van 100 % alatt, úgyse szárad a ruha, felesleges kitenni.

De mikor süt a nap, lengedezik egy kis szellő, akkor hiába van hűvös, mert szárad a ruha, ha nem is túl gyorsan. De az egész biztos, hogy jobb illata lesz, mint bent.


Aztán ha bejön a fagyos idő, megint ki lehet tenni. Ha megfagyott a ruha, és beviszed, szublimációval szárad, azaz a jég egyből párává olvad, folyékony halmazállapot nélkül.

2014. nov. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
2 sel értek egyet.
2014. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Nem teregetek kintre, a már említett okokból. Hiába süt néha a nap, 5-10 fok van, így még magas páratartalom nélkül is 3-4 nap lenne, mire megszáradnak a ruhák. Emellett nálunk olyan ködök voltak, hogy a szomszédig nem láttam el. Gyakorlatilag egy nagy adag vízpárában úszott a helység. Szerintem abban nem sok logika van, hogy meg szeretném szárítani a ruhákat, ezért kiteregetem őket a hideg, nyirkos, nedves levegőbe.


Bentre teregetek, nálunk beépített pince/alagsor van szobákkal, és itt van külön mosószoba.

2014. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nálam kint még gyorsabban szárad, mint bent. Amíg lehet azért is teszem oda.
2014. nov. 15. 18:14
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Itt nem volt napsütés mostanában, max. pár percre. Pár napja már csak a legelején tesszük ki a ruhát (s egy ideje kizárólag nappal), amikor a ruha elég nedves ahhoz, hogy ne legyen még vizesebb kint sem... De ennek sincs olyan rengeteg értelme, a ruháknak teljesen jó bent, ahol alacsonyabb a páratartalom, magasabb a hőmérséklet s a párátlanítógép elég sokat megy. Elég komoly ahhoz, hogy egy mosásnyi ruha nedvességtartalmát pár óra alatt elintézze, persze nem pont a ruhából, az most is napokig szárad.
2014. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Én kiteszem a vállfán logó ruhákat kintre, de csak azért, mert akkor felszabadul egy kicsi hely nappalra az albérletbe :)
2014. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minuszban szoktam kiteregni az udvarra. Ha utana beviszed a melegbe sokkal hamarabb szarad minden.
2014. nov. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!