Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akiknek egy részes mosogatójuk...

Akiknek egy részes mosogatójuk van, azok hogy mosogatnak?

Figyelt kérdés

Mikor még otthon éltem, ott mindig 2 részes mosogató volt. és egyikbe állóvízbe mosogattam másikba öblítettem.

Miután különköltöztem, rájöttem ezt itt nem tudom előadni,mert egy részes mosogatónk van :S

csináltam már úgy, hogy egy nagyobb műanyag edényt használtam mosogatásra, és a mosogató medencéjében öblítettem, de sajnos alig férek el, nagyon kicsi konyhánk van :(

így csak a folyóvízben való mosogatás a megoldás?



2014. okt. 7. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
-a mosogatást és a lecsót,minden ember másként csinálja,de mindenki esküszik rá ,hogy csak ő tudja jól,
2014. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az állóvízben mosogatsz, aztán megnyitod a csapot és az állóvíz fölött elöblíted.
2014. okt. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen konyhám volt, én is műanyag vödröt használtam. Lehet még úgy is, hogy félreteszed az elmosottat (mondjuk a pultra egy tálcára vagy konyharuhára), és amikor a mosogatószeres vizet leengeded, az öblítéshez a helyére engeded a vizet - de ez szerintem bonyolultabb és többet kell utána takarítani.
2014. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mosogatógéppel.

Az apróbb dolgokat, amik kellenek, kézzel, folyó víz alatt elmosogatom, és kirakom száradni.

2014. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy, hogy amíg "behabozod, elmosod" a mosatlant, addig nem folyik a víz, hanem pl. 3-4 pohár, pár evőeszköz, 4-5 tányér elmosása után öblíted le folyóvízzel. én évek óta így mosogatok és elférek egyfázisú mosogatóban. Öblítés után a szárítóra teszem a cuccot. Így még takarékosabb is, mert csak akkor folyik a víz, amikor tényleg öblítek vele.
2014. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én alacsony "szájú" lavórt tettem a mosogató mellé, amikor mosogattam.

Abba a mosószeres víz, a rendes tálcába az öblítős tiszta víz, és amellett volt a szárogatóm. Utáltam, mert sosem fértem el én sem.

Másik módszerem: Egyszerre veszek 4-5 tányért, meg néhány evőeszközt, vagy tányér helyett poharat. Azokat mosogatószeres szivaccsal áttörlöm, majd leöblítem folyóvíz mellett, de vigyázni kell rá, hogy fél-egy percnél ne legyenek többet levegőn az elmosottak, mert rászárad a mosogatószer, és csúnya lesz öblítés után is az edény.


Mára meg nekem ott a gép, és csak a vagy nagyon nagyot mosom kézzel, vagy amibe nagyon benne marad a kosz, vagy hirtelen kell, mert használni akarom.

Minden másra ott a gép,meg hozzá a finish m.tabletta :D

2014. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én engedek 1 kis vizet a tányérra, elzárom, elmosom, és folyóvízben leöblítem. Szóval egyenként csinálom, nem kell hozzá állóvíz, minek... Ami nagyon dzsuvás, abba engedek mosószeres vizet még mosogatás előtt, és simán csak kirakom a pultra, hogy ázzon. Mire mosogatnék, már ki is ázott, és akkor ugyanúgy egyenként elmosom folyóvíz alatt. Én inkább azért utálom az egyrészeset, mert én úgy szoktam meg, hogy az egyik részébe belehalmozom a tányérokat, és a másikban mosom el egyenként, így meg egyrészesben mindig hozzávágom azt, amit épp mosok, az alatta állókhoz. Szóval ahogy lehet, kicseréltetem, de így is meg lehet oldani azért.
2014. okt. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az állóvízben való "mosogatás" undorító...


A mosogatógép mosogat amúgy, ha akad még valami, akkor gyorsan folyóvíz alatt.

2014. okt. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én több féleképpen is szoktam mosogatni.

Folyóvizes:

-mosogatok, öblítek minden darabot folyamatosan, felváltva

-folyó víznél mindent elmosogatok, a mosogató mellé, a pultra teszem őket, majd mikor minden el lett mosogatva, a kimosott mosogatóba vissza rakok mindent, és úgy öblítem le őket

Álló víznél:

álló vízben elmosogatok mindent, közben a pultra pakolom őket, majd leengedem a vizet, kimosom a mosogatót, vissza pakolok bele, és mindent elöblítek.

2014. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!