Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Háztartásvezetési praktikák...

Háztartásvezetési praktikák fiatal feleségnek?

Figyelt kérdés

Most volt az esküvőnk és most költöztünk külön a szüleimtől. Otthonról sajnos nem tudtam magammal hozni a talpraesett feleség jellemzőit, a ház mindig szanaszét volt nálunk, a dolgok rendszertelenek, stb. A párom egy pontos családból származik, ebből az okból úgy érzem, hogy vannak titkos elvárásai. Sosem mondja ki, de azt tudomén is, hogy jobb lenne a közös életet kicsit rendszerezettebben kezdeni. A sógornőmtől tanultam el néhány jó praktikát, ő például vezeti a számlákat egy füzetben így évekre visszamenően is tudja, hogy pl mekkora fűtésszámlát fizetett x hónapban. Az iratokat egyforma mappákban tartja, felcimkézve, stb. A bevásárlásokról is listát vezet, és így tovább.

Hasonló jó háztartásvezetési tippekre lennék kíváncsi, mert szeretnék kicsit "életrevalóbb" lenni. :)


2014. okt. 7. 10:19
 1/5 anonim válasza:
53%

Szerintem az célravezető dolog, ha nem hagysz semmilyen feladatot felhalmozódni, mert apránként könnyebb megcsinálni, mint egyben. Pl. ne akkor kezdj neki vasalni, amikor már összegyűlt 5-6 adag tiszta ruha, hanem apránként csináld meg.

A számlákat mi is pontosan vezetjük, mint a sógornőd, ez szerintem is jó ötlet.

2014. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Édesanyám kedvenc mondásai:

Az el nem végzett munka hatványozódik.

Ha már megfogtad, tedd a helyére.


Tehát: mondjuk van a mosogatóban két pár tányér két bögre és két pohár.

Mosogasd el, mert ha még egy főzés utáni szennyes is hozzáadódik már sok is.

Ha csak öt pólót kell elhajtani, tedd meg, mert ha hozzáadódik még tíz-tizenöt akkor már halom.

2014. okt. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
28%
2014. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Én pont a sokat szeretem, tehát a napi 1x mosogatás, a heti 1 napig tartó mosás.
2014. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%
www.rendteremto.hu ;)
2014. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!