Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran kell párnát /...

Milyen gyakran kell párnát / paplant kimosni?

Figyelt kérdés
Én nagyjából negyedévente mosom, ez túl gyakori vagy túl ritka?
2014. aug. 27. 12:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Párnát én sem mostam még, mert nem volt még egyszer sem mosható párnánk. Paplant viszont évente kétszer, azaz inkább egyszer-egyszer szoktam. Nyár elején a télit, mikor előveszem a nyárit, ősszel pedig a nyárit, mikor cserélem vissza a télire. A téli alá nem szoktunk beizzadni, annyira nincs meleg, nyáron pedig lényegében úgyis inkább csak mutatóban van elővéve, mert inkább mellettünk van, vagy épp csak a derekunkon, tehát elég az egy-egy mosás. Párna terén viszont, az enyémnek nincs semmi rossz szaga, a férjemének viszont igen izzadság szaga van, de tönkölyhéj párnák, tehát nem tudom őket kimosni, max. szellőztetni.
2014. aug. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

És mi van a tollpárnával?

A műszálasokból meg ki lehet szedni a belét.

2014. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, te meg mosod az ágy huzatát?
2014. aug. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A kérdésem tehát azok felé irányul, akik szintén mossák a párnát és paplant:


Milyen gyakran szokták? Van, ahol negyedévest olvasni, máshol félévest. Ez érdekelne.


Bocsi, de igénytelennek tartom azt, aki képes évekig ugyanazon a párnán aludni, amit ki sem mos. Tehát kérem az ilyen kommentek mellőzését, hogy "minekmosni".

2014. aug. 28. 12:30
 15/22 A kérdező kommentje:

Igen, ki szoktam mosni. A párnahuzaton átmegy az izzadtság, most tényleg nekem kell elmagyarázni, hogy az otthonunk alapvető tisztaságának része a párnák és takarók kimosása is? A plédeket is szoktuk tisztítóba vinni, a kanapék huzatát is vagy le tudjuk szedni, akkor kimossuk, vagy takarítógéppel tisztítjuk ki.


Tényleg mellőzzük már azt, hogy el kell magyarázni az alapvető tisztaság elemeit....


Köszönöm.

2014. aug. 28. 13:10
 16/22 A kérdező kommentje:
További szép napot kívánok neked, 73%-os, és kérlek, ha tipped nincs, látogass más topicot.
2014. aug. 28. 13:48
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
De most komolyan, azt mondod rám, hogy igénytelen. Bocs, hogy nem izzadok mint egy paci, így nem kell párnát, ágyneműt mosni, azért van huzat, hogy elfogja, bőven elég. Nem igénytelenség, mások vagyunk.
2014. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Kérlek, írj más topicba. Szeretném ezt kiemelni, és hasznos válaszokat kapni. Gondolom, feleslegesen te sem akarod a sok nullás értékelést kapni tőlem.
2014. aug. 28. 14:10
 19/22 anonim ***** válasza:
73%

Párnát nyáron szoktam. Zavar is kicsit, mosnám gyakrabban, de attól félek hogy télen a radiátoron nem szárad meg :-( Sokkal jobban alszom frissen mosott párnán.

Takarót évente kétszer, az vékonyabb, meg amúgyis van belőle téli és nyári is.

2014. aug. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Igen, elég lassan szárad sajnos. Én most vettem egy szárítógépet, ezért már otthon is meg tudom szárítani.
2014. aug. 29. 11:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!