Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti csak világos/sötét szerint...

Ti csak világos/sötét szerint mostok?

Figyelt kérdés
Sokszor találkozok itt, hogy emberek fel vannak háborodva hogy pl. zoknit és konyharuhát egybe teszek. Ez miért felháborító? Mindkettő koszos.
2014. aug. 22. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Igazából nem tudom, én itt arra tudok gondolni, hogy a konyharuhát fertőtleníteni kéne. Én kézzel szoktam kimosni.
2014. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Konyharuhákat én 95 fokon mosok, mert a zsír csak így jön ki belőle.


Ezenkívül az alábbi ruhaválogatásokat mosom:


1. 60 fokon színesek

2. 60 fokon sötét színesek

3. 60 fokon feketék

4. 60 fokon törölközők, fürdőszobaszőnyegek

5. 60 fokon fehérek

6. 50 fokon merevítős melltartók, kényes mosási periódussal

7. 40 fokon gyapjúpulóverek

8. 30-40 fokon farmerok

9. 40 fokon rövid mosással csipkefüggönyök.

2014. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mármint most ne a konyharuhán ragadjunk le :) Sok választ láttam, hogy pl. hogy vagyok képes a koszos zoknit az egyszer átizzadt pólóval mosni. Most nem mindegy? Úgyis mindegyik tiszta lesz.
2014. aug. 22. 15:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Hogy miért 0 százalékot ér az, ahogy leírtam az én mosási szokásom, nem tudom, de elszomorító.
2014. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
50%

Huha,komoly válaszokat kaptál,viszont én csak azt írhatom,amit te,a konyharuha mehet egybe a zoknival :) Én szeretek színek szerint mosni,nem csak hogy világos vagy sötét,hanem pl. piros és annak árnyalatai,sőt képes vagyok úgy is öltözni,hogy tudom még kéne egy-két koszos zöld és akkor azt veszem fel vagy a páromat is megkérem,hogy ha lehet olyan színűt vegyen fel.Az élet apró játékai :)

Amúgy nem tudok olyanról,akinek bármi baja esett volna,hogy egyben mosta a zoknit a konyharuhával stb. :)

2014. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A konyharuha nem lesz tiszta igazán, ha nem főzve mossuk. Nekem korábban mindig maradt szaga, és csupa folt volt. Most 95 fokon mosom, tiszták és fehérek, nem foltosak, nem büdösek.


Én nem mosom egyben más ruhával a konyhai textiliákat.

2014. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Látom mindenki leragadt a konyharuhánál :D

Pedig arra is gondolok, hogy pl. volt itt olyan kérdés, hogy a kislánya bugyija kakis lett és azt az anyós össze akarta mostni a sima beleizzadt pólóval, és az milyen pfuj már.

2014. aug. 22. 15:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát most nem a mosósi hőfokokról beszélek, hanem arról, hogy sok választ láttam, hogy különböző foltokat külön kell mosni, meg különböző ruhákat, pl. zokni, póló.
2014. aug. 22. 15:57
 9/11 anonim ***** válasza:
VIlágos-sötét és 30/40-60 fokos mosás között teszek különbséget.
2014. aug. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A konyharuha nem lesz tiszta igazán, ha nem főzve mossuk. Nekem korábban mindig maradt szaga, és csupa folt volt."


A mosógépeddel lehet a probléma akkor illetve a konyhád mocskosságával.


Ha 60 fokon a konyharuha nem lesz tiszta, akkor ugyanezen az elven a zoknid és az alsóneműd sem lesz tiszta. Az mégis? Akkor túl nagy mocsokban főzöl.

2014. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!