Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » SOS, szőnyegtisztítás. Hogyan...

SOS, szőnyegtisztítás. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Fél órával ezelőtt véletlenül kiöntöttem a kávém a hófehér fürdőszobaszőnyegre. Öntöttem rá Vanish-t,hagytam rajta 5-6 percig, átdörzsöltem, de még így is látszik. Ki kéne mosni, de fogalmam nincs a gép használatáról, mamám nem engedi hogy mossak (hiába akarok). Délután jön haza melóból, addig ki kell szednem a foltot, különben baj lesz. Melyik program kell?

Elöltöltős mosógép, HAJDU .

Programok: Előmosás +mosás 95fok 1A,Előmosás + E mosás 1E,Előmosás + Bio mosás 95fok 1B,Mosás 95fok 2B,Tarka mosás 60fok 3A,3C,Tarka mosás 40fok 4A,4C,Öblítés, keményítés 5A,Előmosás + műszálas mosás 60fok 6C,Műszálas mosás 60 fok 7C,Műszálas mosás 40 fok 8C,Gyapjú mosás 9D,Hideg mosás 9E,Szivattyúzás 11A,11C,Bio áztatás 40fok 12 C.

A dolog nehezítője, hogy nem csőből jön a víz a gépbe, hanem mi öntjük bele 20lieteres vederrel.

Kérlek segítsetek! Nagyon fontos! :(



2014. aug. 18. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Puha kefével dörzsöld át a foltot ecettel, az kiveszi.
2014. aug. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tedd be a kádba, engedj bele vizet, azt jól nyomkodd ki. Ismételd meg többször is, ha kell. Én ezt tenném.
2014. aug. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mosógépet szőnyegmosás esetében felejtsd el gyorsan...
2014. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És a szárítás?
2014. aug. 18. 09:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit érdekel a szárítás, ha már kijött a folt? Majd azt mondod vizet öntöttél ki. Ezért már csak nem fog megkorbácsolni. Amúgy meg fregoli.
2014. aug. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ecet a legjobb, és nem kell sem mosni, sem szárítani.

Az sem biztos, hogy a szőnyeg bírná a mosást.

2014. aug. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes család, kávézni már elég nagy vagy, mosni még kicsi? Inkább fordítva kéne. :D (Nem sértésnek szánom, csak kicsit vicces szerintem.)

Géppel ne mosd ki, mert nem tudjuk, milyen szőnyeg, lehet csak tönkretennéd - vagy a mosógépet, ami azért már jogosabb ok a haragra, mint egy szőnyeg.

Áztasd be a szőnyeget, sajnos délutánig nem valószínű, hogy kijön szárítással, mindennel, de egy mintás szőnyeggel rosszabbul jártál volna, ha vigasztal. Ha beáztatod, legalább nem szárad bele a folt. Szerintem egy bűnbánó bocsánatkéréssel orvosolható a dolog, ilyesmi megesik a legjobbakkal is. :) Bónuszként kérdezd meg, hogy ilyen helyzetben mi a teendő - egyszer még jól jöhetnek az ilyen tippek is.

2014. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, sikerült meg is szárítani (anyumhoz elmentem kicentrizni), kiraktam száradni, fél egyre tökéletesen megszáradt :))) És folt sincs :) Mégegyszer köszönöm! :)

Amúgy kedves utolsó,mamám szeretné hogy jó háziasszony legyen belőlem (amúgy 17 éves vagyok) , de valamiért nem engedi, hogy mossak,főzzek, takarítsak. Ketten élünk amúgy mamámmal,három éve itt lakok, családi okok miatt. Amúgy szokta mosni a szőnyegeket, de azért féltem, az áztatás segített. :)

Ami pedig a kávézás illeti, a rendes főzött kávét nem bírom, Bravos 3in1 kávét iszom, azt is egy helyett 2 dl vízzel, sok cukorral, tejjel. :) De van hogy napokig nem iszom. :) Ne értsd félre, nem sértésként, csak magyarázatként írtam. :)

2014. aug. 18. 14:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!