Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öntöttem egy kis ecetet a...

Öntöttem egy kis ecetet a mosógépbe, azt mondják jót tesz, de nem igazán jöttek ki a látványos piszkok a ruhákból. Nem lehet, hogy közömbösítette a mosószer erejét?

Figyelt kérdés
Hiszen a mosóporokban szokott lenni szóda, az ecet meg sav...
2010. jan. 10. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
nem a mosóporhoz hanem öblítő helyett szokták.
2010. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért öntöttem a mosóprogramhoz, mert ott magasabb a hőfok és így jobban hat, nem? Van, hogy a tömény öblítőt ecettel hígítom, de a mosáshoz is szoktam önteni.
2010. jan. 10. 21:26
 3/9 anonim válasza:
Az ecetet áztatásra használják.
2010. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ecetet kalgon helyett rakják a gépbe, mert oldja a vízkövet kicsit.


Meg saját festésű ruháknál a festés végén ecetbe áztatják, mert az rögzíti hogy később ne eressze a ruha a színét.


Sztem másra nem jó.

2010. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Az ecetet nem tisztításhoz használom. 2 havont öntök bele egy litert és átfuttatom a gépen egy gyors öblítőprogrammal, hogy ne vízkövesedjen.
2010. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Az ecetnek kevés köze van a tisztításhoz, az ecet vízkőoldó!

Nem akkor öntöm bele, amikor mosok is, hanem külön lefuttatok egy mosóprogramot 1/2 -1 liter ecettel, utána minden nélkül egy gépöblitőnek szántat.

Rakj ecetet egy vízköves kávéfőzőbe, fútsd fel, nézd meg mi jön ki belőle!

Üdv: StMiklos

2010. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mosógépet lehet vizkövetleniteni ecettel külön mosással, de sokkal jobb, ha az öblitö jelyett használsz minden mosásnál ecetet. A ruhák teljesen szagtalanok lesznek, a szinüket felfrissiti és a gépröl is leoldja a vizkövet. Egy alkalommal 1-2 ek ecet kell bele, nem több.
2010. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem mosószer, nem is attól vártam, hogy tisztítson, csak úgy gondoltam ártani nem árthatok, kicsit felfrissülnek a ruhák, de mivel nem voltam elégedett a mosás hatékonyságával, ezért megfordult a fejemben, hogy talán mégsem jó ötlet így használni az ecetet?!
2010. jan. 10. 22:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Én már évek óta nem használok öblítőt,hanem helyette ecetet teszek a mosógépbe,de nem a mosóporhoz.Sem a gépem nem vízköves,és a ruhák színe is szebb.
2010. jan. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!