Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel fertőtlenititek a...

Mivel fertőtlenititek a fürdöszobát? és minden mást? Mit mire használtok? és felmosáskor mennyit öntessz a vizbe? és kádat hogyan mosod, töményen öntöd bele a fertőtlenitőt?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak ecetet használok.A konyha felmosásakor az ecet mellé kevés mosogatószert teszek a vízbe.A kádat is cak ecettel mosom ki,nemcsakfertőtlenít,hanem a vízkövet is oldja a csapokról is.Vegyszerellenes vagyok,és nagyon keveset használok a háztartásomban.
2010. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lidl-ben kapható w5 termékeket használom. Leszedi a vízkövet, mindenre jó, fertőtlenít, tisztít és olcsó.

A felmosó vízbe a mennyiség attól függ, hogy milyen koszos a járólap.

A kádnál pedig szivacsra vagy rongyra öntök belőle, végigtörlöm vele, és zuhannyal öblítem.

2010. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
domestos, lidl-s vízkőoldó, néha ecetes frosch, ilyesmi.
2010. jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel van egy 22 hónapos kisfiam, és mellette macskáim vannak (tenyésztek, ezért van egy elég nehéz természetű, nem ivartalanított kandúrom is), ezért én a felmosóvízbe tenni szoktam egy kevés Domestost is, az általános tisztítószer mellé (kb egy kupaknyit). Egyébként én sem vagyok vegyszerbarát, de egyszerűen muszáj, a bbbüdösmacskák miatt :).


Fürdőszoba: CIF, (WC: Domestos), konyha: CIF és általános tisztítószer. (Néha az asztalra Domestos, nagyon felhígítva. Utána vizes ruhával tisztára törlöm.)


Hálószoba: (ide nem járnak be a makkák) semmi vegyszer, csak porszívó, portörlő (mikroszálas), évenként kétszer Clin az ablakra.


Ha néhol penésszel találkozom, azt is a hígított Domestos-szal irtom ki.

2010. jan. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi:) amugy hány db macskuszod van? és bent lakik mind?
2010. jan. 7. 00:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok! de jó, hogy ennél a témakörnél is találkozom makkásokkal.nekem is van 3 bbbbüdös francos.családi házban kibe járók.ráadásul az én imádatomnak köszönhetően

mimndenhova mehetnek. a 3 cicc a legkülömbözőbb helyeket birtokolják, úgy, hogy nalunk is muszáj a felmosáshoz a domestost is bevetni.

amúgy én is ecetpárti vagyok, a mosógépben az öblítőtartályba is ecetet teszek.

de van egy nagyon jó tisztítószer, amit a melóhelyeken adnak az olajos, piszkos munkát végzőknek.most nem jut eszembe a neve, de tégelyes zöld paszta, én is úgy kaptam.na ez aztán mindent levisz a fajanszról is olyan

erős zsíroldó, de közben kézkímélő is. egy diónyi pasztát

bedörzsölök egy viladeszerű törlőbe, azzal átdörzsölöm a

mosdókagylót, kádat csempét, hidegvízzel leöblítem és ragyog, mint a salamon t....-e.

2010. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tenyésztő vagyok.


Nekem egy himalája perzsa párom van, a lánycica fókabarna, a kandúr vörös. Alapesetben csak ketten vannak, ám amikor vannak kölykök is, olyankor előfordul, hogy egyszerre akár 9 (!) bbbüdös is szaladgál a lakásban! (Olyankor nem lehet unatkozni... Már a fürdőszobáig eljutni sem egyszerű, mert mindenütt ott vannak, amerre az ember lép.)


Amíg a kicsik teljesen szobatisztává nem válnak, addig sajnos előfordulnak "balesetek", szóval a fertőtlenítés elkerülhetetlen. Ha már szobatiszták, akkor is úgy esznek, mint a malacok, ráadásul a szőrükkel is tele van minden.


De imádnivalóak, és a fiam is nagyon szereti őket! Amíg nem volt a kisfiam, addig a hálószobába is bejöhettek, de amíg a kicsikém meg nem tanulja, hogy a földet nem nyalogatjuk, és nem veszünk mindent a szánkba, addig a háló a bbbüdösöknek tabu.


Most éppen nincsenek kiscicák (pár napja vitték el az utolsót), és egy darabig nem is tervezem, hogy újra legyenek. Szóval most csak a két nagy maccs van, mi meg élvezzük a békét. :)

2010. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!