Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Te tudod hogyan kell rendesen...

Te tudod hogyan kell rendesen wc-t pucolni? Nem vagyok biztos benne (tisztelet a kivételnek).

Figyelt kérdés

Szándékosan kissé provokatív a kérdés. Mostanában takarításból élek és megdöbbenve tapasztalom, hogy igényes emberek csilivili fürdőszobája és szinte sterilen rendbentartott lakásában a wc nagyon gáz. Nem ránézésre, mert nyilván arra odafigyelnek. Jó, persze nem vagyok rosszindulatú, azt hiszik, hogy az elődöm rendesen takarított vagy nem is gondolt arra, hogy a perem alatt is lehet. De én most szólok, hogy van bizony ott is.



A perem alatt nagyon durván feketés, barnás és nem kis mennyiségű cucc van. Nyilván nem oda megy..., hanem mindenféle baktériumok stb. elszaporodnak.

Mindenféle tévéreklámos klóros fertőtlenítő és zselés illatos öblítőakármik használata ellenére is olyan lesz.


Remélem háziasszonyokon kívül olvassák mondjuk tanárok, iskolaigazgatók és olyan emberek, akiknek van ráhatásuk arra, hogy akár a gyerekeink által naponta használt wc-k helyzete javuljon ezáltal.


Én úgy csinálom, hogy gumikesztyű fel, vékony vacak (a jó minőségú vastag nem alkalmas erre) mosogatószivacs, klóros fertőtlenítő és a szivaccsal alaposan át kell dörzsölni a perem alatt. Akár annyira benyúlni a szivaccsal, hogy azt hidd, hogy ott is marad. Nem fog. Lehúzod a wc-t, aztán párszor ismételd, amíg kitisztul. A perem alatt sima, tehát ha érdesnek érzed, akkor még vízköves, trutyis. Használhatsz ecetet is még kiegészítésként. Ugye, hogy most már nem is kell mondanom, hogy mennyi bacitól szabadultál meg...


Ha ezt megteszed, nyilván a látható részeket is letakarítod, wc-kefét és fel is mosol, tutira nem lesz szagos a wc-d. A falak tisztítása sem árt néha, de a mondanivalóm lényege a perem alatti rész volt.



2014. márc. 20. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szóval az a bajod, hogy nem takarítják ki előtted a wc-t, amikor mész takarítani? :D
2014. márc. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hat igen. En is sikalom, sikalom, es megis barnas trutyis a perem alatt, pedig a produktum nem odaesik.

En egyebkent kethavonta, haromhavonta beontok egy liter sosavat a vizes reszre ejszakara, reggel lehuzom, es tiszta lesz, vizko- es hugykomentes.


Egyebirant 2-3 naponta sikalom ki a cseszet.

2014. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, azért én is tudtam rajta nevetni. :)

Nem, ez egy felhívás arra, hogy nézd meg, hogy neked milyen a wc-d és tegyél ilyen módon is a családod egészségéért.

Ha van ráhatásod, hogy valahol kitakarítsák (iskolában, oviban dolgozol, bevásárlóközpontban stb.), meg ahol ilyen ocsmány büdös wc-k tudnak lenni sajnos, akkor hass oda arra, akire kell. Vagy hintsd el bárkinek, hogy ezt olvastad és eszméletlen (persze te mindig is tisztán tartottad), hátha még eggyel több ember lesz, aki kipróbálja. Aztán maga előtt pironkodik, hogy de gáz voltam eddig, nem árulja el senkinek, de az ő wc-je ezentúl tiszta lesz.

Egyféle kampány a tiszta wc-kért. :D

2014. márc. 20. 11:06
 4/10 A kérdező kommentje:
Én mondjuk havonta szoktam itthon ennyire alaposan, gyakrabban azért talán túlzás lenne. Lehet, hogy ha mosod-mosod és mégis olyan, akkor kicsit gyakrabban kellene és kitapasztalod, hogy mennyi időnként lesz szükséges.
2014. márc. 20. 11:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kitakarítom a perem alatt is.
2014. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Teljesen igazad van, sokan elfeledkeznek a perem alatti területről, mert az nem látszik.

Mivel mikrobiológus vagyok, hó elején orvosi gumikesztyűben szoktam áttörölni hypós szivaccsal a wc-ket a házban és azt a szivacsot utána ki is dobom. (Mondjuk 10 db 300 forint belőle, szóval nem sajnálom) Mivel mosogatószivacs, az egyik oldala dörzsis, szóval a kezdődő vízkővel is megbírkózik. Ha nagyon vízköves, akkor citromsavat szoktam bevetni, mert az ecet szagát nem szeretem...

2014. márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Szobalány voltam három évig 5 csillagos hajón, átérzem a problémád! :D


Számomra is megdöbbentő, hogy olyanok, akik 5-6 ezer eurót kifizetnek egy kéthetes utazásra, sokszor nem képesek még csak lehúzni sem a wc-t. Biztos van otthon szobalányuk, aki megteszi helyettük.


Mi is úgy csináltuk, ahogy írtad. Szivaccsal és Ciffel dörzsöltük át a perem alatt, rettentő, hogy mik voltak ott. Mondjuk nem feltétlen muszáj ám ott is takarítani, hacsak nincs az embernek nemnormális főnöke, mert hát oda soha nem nyúl az ember. De ami mindenkinek hasznos lenne, az pl. a wc fedő, a lehúzó gomd takarítása, fertőtlenítése.


Mi a perem alatt futó műanyag csövet is lehúztuk és azt is átsikáltuk, a lyuk alját ugyan úgy, plusz vízkőoldóztuk, a wc ülőke csatlakozását, a lyukakat fogkefével, néha fogpiszkálóval tisztítottuk.


Ha kellenek még tippek, beszélhetünk róla, olyanokat tanultam, amik már a nemnormális kategóriába esnek! :D

Pl. a wc keféről volt, hogy szemöldökcsipeszel szedegettem a szőrszálakat.

2014. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Én nem tudom hogyan kell kipucolni a WC-t, cserébe nem szarok a perem alá!

:D


Voltam már pottyantós budin is és nem haltam bele! Te meg nem precízkedj az ügyfeleknél, ha nekik jó úgy ahogy van, akkor nem kell nyüzsögni! Sztahanov érdeméremre hajtasz?

Rosszabb vagy, mint egy toalett kacsa reklám!

2014. márc. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom, de egy embernél elég 3-4 havonta (egyedül élek). Amúgy WC-kefével is elég jól alá lehet nyúlni hétköznapi szinten. Csak tartsa az ember távol a fejét hogy nehogy lespricceljen, mert az elég fujjos :-)
2014. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hű, szemöldökcsipesszel wc keféről szőrszálakat? Na, ennyire még én sem durvulnék be. :) Elképesztő. :)
2014. ápr. 2. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!