Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb boltban kapható fehéritőszer ruhákhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne, hogy ruhák fehérítéséhez milyen boltban vásárolható vegyszert/mosószert ajánlotok.

A szódabikarbóna-ecet-citrom kombót már próbáltam, de valami igazán hatásosra lenne szükségem.

Ariel, Vanish, Clorox, Perwoll white magic ... stb? Melyiket próbáltátok már?

Egyéb termék van ami tényleg jó? Tapasztalatok? Előre is köszi!


2014. márc. 16. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy offolok, de ez engem is érdekel:D
2014. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor reméljük, hogy kapunk valami hasznos választ! :-)
2014. márc. 16. 18:24
 3/7 anonim ***** válasza:

igazán hatásos a régi forralásos módszer. de ezt ma már a ruhák nem bírják (kis kivétellel).

nátrium perkarbonátos hideg vízbe áztatás hosszú ideig (24h)

ha ez sem felelne meg, akkor csak az optikai fehérítőt tartalmazó szereket keress. bár ezek valójában nem fehérítenek, csak bevonják a ruhát és így az minden fényt visszaver -így csodás fehérnek fogod látni(bár nem az valójában). neve is azért "optikai fehérítő..."


én nem szoktam extrán fehéríteni, max a perborátot használom, nekem megfelel.

2014. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én mosószódát használok mosáshoz, fehér ruhákhoz pedig szódabikarbónát teszek a mosószerhez,ha nagyon szennyezett, szódabikarbónába meleg vízbe beáztatom pár órára. illetve van ilyen mosószappan ( én nem vanist, csak a hagyományos olcsót veszem ) azzal átdörgölöm ha nagyon foltos.

Főleg a fehér zoknikat szoktam így átdörgölni, a talpát,mert mindig szürkés marad, most pedig a páromnak is feltűnik,milyen rikitó fehér zoknik vannak a lábamon :)

2014. márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat! Egyéb ötletek is jöhetnek még! :)
2014. márc. 18. 09:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél elérni? Régi fehéreket újjávarázsolni vagy még nem régi fehéreket fehérnek megőrizni? Nem mindegy. :)

Nátrium-perkarbonát is nagyon jó. Azúrban a legolcsóbb, nem a netes természetes tisztítószereket áruló webáruházakban. Ott tényleg kb. duplájáért adják.

Fehér nagyon apró szemcsés granulátum (lebomló anyag amúgy, körny.barát). 60 foktól fejti ki a hatását. Minél hosszabb mosási idővel csináld eleinte. Beáztatni is lehet pl. vödörben a ruhákat. Színes ruhákon folttisztításra is nagyon jó. Amikor kiveszed áztatás utána, akkor szinte biztos, hogy ugyanúgy foltosnak fog kinézni, de a mosás után kivéve már eltűnik.

2014. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elsősorban régi besárgult/megszürkült ruhákat kellene kifehéríteni. De az sem lenne rossz, ha ilyenek is maradnának. :)

Egyébként milyen gyakorisággal kell őket után-áztatni ill. fehéríteni? Nem roncsolja a szövetet a perkarbonát?

Emellett általános heti szintű mosásra egy márkásabb terméket válasszak, pl. Tomi kristály, Ariel, vagy jó az olcsóbb is?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de eü-ben dolgozom, és sok a fehér ruha.:D

2014. márc. 20. 11:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!