Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az újabb mosógépek már tényleg...

Az újabb mosógépek már tényleg nem ugrálnak centrifugálás közben?

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 11:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Újabb??? Nagyjából 20 éve nem ugrálnak a mosógépek centrifugálás közben. Csak a régi Hajdu gépek ugrándoztak. Ettől függetlenül jóval hosszabb volt az élettartamuk, mint a mai, nyugton maradó mosógépeknek. Mellesleg a régi mosógép alá is lehetett kapni ilyen gumiszőnyegszerűséget, és akkor nem ugrált.
2013. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Van alatta gumiszőnyeg és akkor is mozog centrifugálás közben. De nem zavar, nem emiatt kérdeztem.

Csak amiatt hogy egy újabb gép mennyire mozog? Mennyire van szüksége helyre? Pl ha egy szekrénybe beépítem, oldalt és fölötte mennyi hely kell neki?


És igen, újabb. Nekem egy örökölt Hajdu Enegromat van, ami már több mint 30 éves. Öregebb mint én vagyok. (Tökéletesen működik, szerelőt még nem nagyon látott.)

2013. dec. 26. 12:17
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen volt pontosan.Még az elsők közül.Szerelő még nem találkozott vele ,csak a gyárban .Pedig 3 gyerekre dolgozott.Fájó szívvel tettük ki a garázsba .Nem vettünk

valami túl márkásat,Fagor-t. Már 3 éve, mint az álom úgy dolgozik,hihetetlen takarékossággal .Kezdetben végig elnéztem egy programot,miket csinál ez közben .Nem ugrál centizésznél ,csak remeg .Nem bántuk meg a cserét .

2013. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nekünk is Energomat volt. Amíg nincs baja, nem szabad lecserélni. Mi azóta már a harmadik új mosógépnél tartunk. 4-5 év alatt mindegyik tönkremegy. Az viszont tény, hogy kezdetben nagyon halkak. Az Energomat után az első annyira halk volt, hogy megijedtem, hogy nem működik rajta a centrifugázás. Persze ez a csendesség is csak 1-2 évig tart. A mostani hároméves, és már olyan hangja van centrifugáláskor, mint egy felszállni készülő repülőnek. Ugrálni viszont nem ugrál, az tény. De nekem az is kedves volt, amikor az Energomat mosás közben bekukkantott a nappaliba. Legalább érdekeltük.
2013. dec. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"örökölt Hajdu Enegromat van, ami már több mint 30 éves. Öregebb mint én vagyok. (Tökéletesen működik, szerelőt még nem nagyon látott.)"



Vegyél egy újabbat, elbűvöl, aztán pár év múlva visszasírod a hajdút!

2013. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

NEM szándékozom lecserélni. De most már koncentrálhatunk a kérdésre?

Köszi. :)


Szóval mennyire remeg? Ha pl olyan szekrényben van, ahová pont bepasszol, mondjuk 5-5 mm hely van körülötte, nem dörzsöli le az oldalát?

2013. dec. 26. 12:48
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Egyáltalán nem csinál semmit, nyugodtan beépítheted. Minimális rezgése van, de nem akkora amplitúdójú, hogy elmozduljon bármilyen irányba.
2013. dec. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
A 30 éves készülék zabálja az áramot,és a vizet,tehát kb.30-40%-al jobban járunk ha egy modern készüléket vásárolunk.Erre nemrég jöttünk rá,amikor lecseréltünk egy régebbi Zanussit,mert már 800-as fordulaton dobszólót adott :D Az új gép egy Boss,1400 fordulaton varrógépszerű üveghanggal centizik minimális rezgéssel,nagyon bevált.
2013. dec. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A régi Hajdú egy fordulatszámon centrizik, ezért sétálgat, hiszen a centri indulásakor már az adott- magas- fordszámon dolgozik, ami alaposan elmozgatja a gépet, gyakorlatilag ugrik.

Az újak apránként növelik a fordulatot, induláskor lassacskán, fokozatosan emelkedve. Ezért nem sétálnak.

Ettől függetlenül az én Hajdúm is addig lesz szolgálatban, amíg végleg ki nem leheli a lelkét.

Lehet, hogy több energiát fogyaszt, de a 30 éve alatt hány új, modern, pár évig műkdő gépet kellett volna kifizetnem..??

2013. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az enyém nem "sétálgat" sehova. Egy helyben rezeg elég nagy, kb 0,5-1 cm-es amplitúdóval.


A kérdésre adott válaszokat köszönöm.

2013. dec. 26. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!