Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mik a tapasztalatok a mosószód...

Mik a tapasztalatok a mosószódás mosásról? Nem tömíti el a mosógépet?

Figyelt kérdés

Mi már egy jó ideje mosógélt használunk, mert a mosópor eltömítette a gépet.

Most tudatosan szeretnénk élni, és mindenféle természetes anyagot kipróbálunk.

A listán következik a mosószóda.

Minden hasznos tanácsot és tapasztalatot szívesen fogadok. :)



2013. nov. 3. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

a mosópor is csak akkor tömíti el a gépet, ha túl sokat használsz, szóval nem a por hibája...

a mosószóda magában nem elég, kell mellé por.

2013. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell mellé mosópor. Annak is a szóda a hatóanyaga. Én már évek óta mosószódával mosok és ecettel öblítek. Nem tömíti el a mosógépet, és a ruháim is szépek lesznek.
2013. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
72%

Ugorjátok át légyszíves. Sajnos a magas foszfáttartalma miatt környézetszennyező, és a nátrumtartalma is káros a növénykre. Ha mindenki azzal mosna, akkor nagyon nagy bajban lennénk.

Azt javaslom a drága mosódiót próbáljátok meg. Egy ismerősöm szerint nagyon jó, és elég sokáig lehet vele mosni.


Visszatérve a mosószódához, az elfoszfátosodás abból adódik, hogy a foszfátot a városi víztisztító üzem nem tudja eltávolítani, így az üzemek továbbengedik a folyókba. Sajnos a magas foszfáttartalom algásodáshoz vezet, ami nem tesz jót, különösen amiatt, hogy az élővilágunk nincs felkészülve rá. A nátrium pedig pusztítja a természetes növényvilágot. Ezen túl a talajvízbe jutva az ivóvíz minőségét is rontja. Persze azokat ez nem érdekli, akik falkonos ásványvizet isznak.

2013. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

A mosószóda nem mos, csak lágyítja a vizet. Kell mellé gél vagy por, valamilyen mosószer is.


Egyébként ha a por és a gél eltömíti a gépet, akkor meg kellene nézetni, mivel ez nem normális.

2013. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

a mosószóda mos, ugyan úgy mint a hamulúg is. viszont a szóda nem lágyít vizet, legalábbis ezt egy vegyésztől hallottam, arra ott a trisó.

mszódával még sosem volt bajom, pláne nem dugulás.

2013. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
56%

Mekkora baromságot írtam fentebb! A mosószódát összekevertem a trisóval. A trisónak van nátrium és foszfáttartalma, és az veszélyes a környezetre. A mosószódának "csak" nátriumtartalma van.

Az az előttem felszólaló által említett hamulúg natrium helyett káliumot tartalmaz, ami a környezet számára "ehető". Majd utánanézek a dolognak, kíváncsi vagyok, hogyan lehet fahamuból mosószert készíteni.

2013. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Hát nem tudom, én inkább maradnék a mosógél-öblítő kombinációnál
2013. nov. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

A nagymamám is mesélt a hamuval történő mosogatásról, még az ő anyukája alkalmazta anno.

Kicsit utánaolvastam, hogy kell "használhatóvá" elkészíteni. Egy kicsit káros belélegezni, de azt írták, egy nyitott ablak mellett semmi gond nem lehet.


Érdekes dolgok, amiket régen alkalmaztak. Jó lenne újra a köztudatba hozni ezeket a praktikákat, de ez is csak elhatározás kérdése, mint minden. :)

2013. nov. 5. 08:31
 9/9 anonim válasza:
53%
Káros belélegezni? De mit a hamut?
2013. nov. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!