Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel takarítsam meg a villany...

Mivel takarítsam meg a villanyrezsót?

Figyelt kérdés

Most költözünk albérletbe, tegnap vettük át a kulcsokat. Kezdő vagyok még ezekben a dolgokban és nem igen tudok kitől tanácsot kérni sajnos. Eddig pedig sosem volt villanyrezsónk.

A lakásban a mosogató és a fürdőszoba tiszta vízkő. Erre már vettem egy vízkőoldót, de nem tudom a villanyrezsónak mivel eshetnék neki. Tiszta mocsok, így a francnak sincs kedve főzni rajta.

Nagyon megköszönném a tanácsokat!



2013. okt. 27. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:

megtakarítani

letakarítani

kitakarítani

betakarítani

feltakarítani


különböző szavak, más-más jelentéssel.


A magyar szép és választékos nyelv.

2013. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vízkövet ecettel tidod a legjobban és legolcsóbban eltüntetni.

A rezsóhoz vegyél Well Don hideg zsíroldót. Fújd be a koszos részeket, hagyd rajta állni egy félórát, és töröld le. Ha nem elég, akkor ismételd meg. Feltétlen húzz kesztyűt.

2013. okt. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippet, kipróbálom. :)

A legnagyobb problémám, hogy nem tudom melyik tisztítószer mivel kompatibilis és mivel nem. Nem akarom úgy kezdeni, hogy valami bika szerrel kimarom a zuhanytálca alját, vagy ilyesmi, ezért nem merek igazán magamtól kísérletezni a villanyrezsóval sem.

2013. okt. 27. 22:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha krómozott a zuhanytálca, akkor azt csak ecettel tisztítsd. A bolti szerek áthatnak a krómfelületnek. Éppen a napokban írt valaki ilyenről, aki CIFF-et használt.

Természetesen utána mindig le kell mosni tiszta vízzel is.

2013. okt. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a rezsót tisztítás után ne használd legalább egy napig. Ha takarítás közben esetleg víz megy a vezetékhez, zárlatot okozhat.
2013. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A héten csak takarítani járunk át és hordjuk oda a cuccokat, úgyhogy ezzel nem lesz probléma, de köszönöm, hogy erre is felhívtad a figyelmemet.

A zuhanytálca határozottan műanyagnak tűnik, üveg fallal. Az üvegen látszik a vízkő, azt szeretném megtakarítani, illetve a csempét és a csapokat, zuhanyrózsát. A konyhában pedig rozsdamentes mosogató és csurgató van, itt ezt szeretném vízkő mentesíteni és szintén a csapot. Sokan ajánlották a Lidl-ben kapható W5 márkájú vízkőoldót, mert állítólag semmilyen felületen nem lehet kárt okozni vele, de a vízkövet szépen leszedi. Ezt már megvettem. Remélem tényleg így lesz, bár minden tisztítószer mellé olvastam olyan tanácsot, hogy szinte bárminek neki eshetek, a kulcs a gyors munka. Én inkább nem kísérleteznék kezdőként. :) Köszi az újabb tanácsokat. :)

2013. okt. 27. 22:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!