Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől köhögünk a lakásban?...

Mitől köhögünk a lakásban? (bővebben a leírásban)

Figyelt kérdés
Több éve itt lakunk és a napokban a családban mindenkire rájön a száraz köhögés, de csak ha a lakásban van. A lakás (albérlet) egy családi házrész. Régebben ősszel a falak vizesedtek de most nincs ilyesmi. Nemrég kezdtünk el fűteni. Ha a levegőbe vízpermetet szórok, pillanatnyilag javulnak a tünetek, de nem rohangálhatok állandóan permetezni. Kínomban kitettem a matracokat szellőzni és észrevettem, hogy az ágy alatt a szőnyeg büdös és a szaga irritáló. Van valakinek erre ötlete? Albérletben vagyunk már a költözni akarunk, de addig kellene valami megoldás. A padlószőnyeget nem merem felszedni, mert alatta még egy ilyen réteg plusz öreg parketta van.

2013. okt. 15. 15:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Általában reggelre a legrosszabb az állapotunk. A kislányunk szeret az ágyunkon játszani, ő elalvás előtt és után van legrosszabbul. Nagyon kellene segítség, mert egyelőre így nem tudunk meglenni ebben az otthonunkban.
2013. okt. 15. 15:11
 2/14 anonim ***** válasza:
Ami segíthet: párologtató a fűtőtesten, sok szobanövény.
2013. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy mitől kellemetlen szagú a szőnyeg, de én átmeneti megoldásnak az ajánlanám, hogy vegyél egy kg. Himalája sót. Tedd egy nagyobb üveg edénybe, tegyél bele kb. fél liter langyos vizet. Ezt tedd a fűtőtestre párologni, vagy csak egyszerűen az asztalra. A só fertőtlenít, emeli a szoba páratartalmát ,semlegesíti a szagokat. De ha van egy kis időd olvass el egy néhány oldalt a Himalája sóról.
2013. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szobanövényt még nem próbáltam, egy egyszerü párologtató alig párologtat a nemkívánatos tünetek megszüntetéséhez.
2013. okt. 15. 15:19
 5/14 anonim válasza:
Előző vagyok. Nálunk viszont nagyon száraz és poros a levegő. Én most vettem Himalája sólámpát, sópárnát é párologtatni sót. Én nagyon hiszek és bízok benne. Remélem nektek is segít :)
2013. okt. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a himalaja sót kipróbálom. A szőnyeg rejtély. Talán a testpára miatt olyan szagos az ágy alatt és az ott felhalmozódott pára és a fűtés miatti száraz levegő csinál valamit?
2013. okt. 15. 15:23
 7/14 anonim válasza:
száraz a levegő ;)párologtató!
2013. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a szőnyeg alatti rész esetleg penészes, vagy más hasonló gond van, gombaspórák is okoznak nehéz légzést, nagyon iritálók lehetnek. költözzetek minél előbb. ha a párás levegő jobb vannak párásítók, melyek elég sok vizet tudnak párologtatni és a sóval fertőtleníteni a levegőt (vagy illóolajokkal).
2013. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pedig fel kellene szedni a padlószőnyeget, mert lehet, alatta van bepenészedve, ti pedig a spórát szívjátok. Az kicsit ártalmasabb, mint a száraz levegő.
2013. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez a penészes gomba spóra bizony csúnya dolgokat tud csinálni, belélegzed, és nem viccből írom, beleül a tüdődbe, onnan aztán semmi antibiotikum ki nem takarítja, mivel a tüdő is nedves közeg.
2013. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!