Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kézi mosás csapban?

Kézi mosás csapban?

Figyelt kérdés

Ez így jó?

1. Forró vízzel megtöltöm a kézmosót, bele Tomi mosópor, kicsit kézzel elkavarom, bele a szennyes.

2. 10 percig állni hagyom, majd jól megforgatom és nyomkodom a vízben. Majd leengedem a vizet.

3. Kétszer átöblítem a ruhákat.

4. Újra töltöm és bele kis öblítő, 5-6 percig állni hagyom, majd leengedem.

5. Öblítek tiszta vízzel és kifacsarom, majd kiteregetem.


Ez így elfogadható mosásnak? (Egyhamar nem lesz pénzem mosógépre.) Egyébként van különbség a fehér ruhás mosóporok és a színesek között? Milyen mosóport használtok? És öblítőt? Bármilyen tanácsot elfogadok kézi mosáshoz. :) Köszi előre is.



2013. okt. 5. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Nekem ugyan van mosógépem, de ezt a módszert használom a munkásruhákra (2 db hetente). A szagot kiviszi de az olajat nem (mosógép is csak koptatja). Tehát rosszabb hatásfokú szerintem, legalábbis erre, általános célra nem tudom.
2013. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Először is a forró víz inkább 40 fokos(kézmeleg) legyen. Illetve ami a ruha címkéjén van.

Mosópor helyett gélt használnék a helyedben.

Beleteszed a ruhákat, megnyomkodod, ahogy írtad...és használnék gumikesztyűt a helyedben.


Tiszta vízzel 3-4-szer kell átöblíteni. A régi gépek 5-ször öblítettek centrifuga nélkül, a mai gépek vízspórolás miatt csak 3-szor öblítenek, viszont minden öblítés után centrifugálás történik.

Tehát a 2 öblítés mindenképpen kevés lesz kézi mosással.


Öblítőben hagyd benne ahogy írtad 5-6 percig. Viszont az öblítőt már nem kell kiöblíteni: tehát az utolsó öblítésbe beleöntöd az öblítőt, és utána már csak óvatosan kinyomod a vizet a ruhából.


Ilyeneket használok:

Színes ruhákhoz: Ariel color folyékony gél, Ariel color mosókapszula, Lenor color gél(német), Dreft color gél


Fehérekhez:

Formil white (Lidl) gél, Ariel Excel gél (francia termék, nagyon sűrű), DM saját márkás DM Denkmit White sensation gél


Feketékhez:

Dreft black gél

2013. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Az elöltem szóló tökéletesen elmondta ! Nekem a munkásaimat "szobafestés, homlokzati munkák, rovarirtás" kell külön mosni ,, az új gép nem tökéletes. Nekem egy Hajdú tárcsás mossa ,, amit 2 ezerét vettem :) apród :) a felújítása egy ezres volt .
2013. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Itt lehet találni elég jó áron mosógépeket :) : [link] Szerintem ha úgy van,nézz egy használtat . Szerintem azért a mosógépes mosás jobb,mint a kézi . Én kézzel csak a nagyon kényes ruhákat szoktam "mosni " , bár én inkább ezt öblögetésnek nevezném . Én ezeket szoktam használni . (Külön nem veszek színes,és fehér ruhákhoz. Mindent egyfélével mosok ) : [link]

[link]

[link]

Öblítő : [link] ebből az utolsót , [link]

2013. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!