Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gázfűtés bevezetése mennyi...

Gázfűtés bevezetése mennyi lehet egy üres 120nm-es házba?

Figyelt kérdés

Nincs bent semmilyen cső vagy radiátor.

Tudtok ajánlani megbízható és modern gázkazánt 2-300e körül?

Oda is kell hőtárolós puffer?

Milyen speckós berendezések kellenek még mellé(csövek,radiátor természetes)



2013. júl. 20. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Gázkazánhoz szerintem felesleges a puffer...nálunk csak a vegyes tüzelésű rendszerre van rákötve. Nekünk 140 m2 a ház a radiátorok és rézcsövek voltak csak olyan 700-800 :S ezer + vegyes tüzelésű kazán + tágulási tartály + szigetelt csőkígyós puffer + egyéb apróságok + turbós gázkazán + csövek hozzá és egyéb dolgok + gázterv + munkadíjak meg a sok stb stb 2,4 millió körül volt. Mi főleg a vegyes tüzelést használjuk,karácsonykor mindig elutazunk így akkor a gázzal csinálunk egy nagyon alapot meg fűtési szezonon kívűl használati meleg víz van abból .. Ilyen gázos van: [link]
2013. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ebből mennyi ment a gázszerelésre?
2013. júl. 27. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Minimális mert volt konvektor a kazán közelébe így onnan könnyen lehetett megoldani a dolgot. Nálunk az összes szobába konvektor volt L alakú a ház és az egyik végébe van az óra a másik végébe a konyha és fürdő ahol a gázt használjuk már csak,de az összes helyiségen átmegy a gázcső és azt terveztük,hogy szebb lenne,ha az órától a házfalon kívűl menne a gáz és úgy csatlakozna a konyhába onnan a fürdőbe (jelenleg gáz ,fűtés stb tele a ház csövekkel) csak ez az apró módosítás engedélyekkel,tervekkel,anyagokkal (kb 8 méter cső) és munkadíjjal 230ezer ft lett volna (jah amúgy a tűzhely miatt akkor már szellőzőt is kellett volna beépítünk) szóval mivel nem volt lényeges inkább ezt nem is variáltuk. Persze a mostani milliós költségű fűtésünk kialakítását lehetett volna fokozni ha nem turbós hanem kéményes mellett döntünk mert ugyebár ha az ember legálisan akar mindent akkor cseppet se mindegy milyen a kémény és kibéleltetni stb se 2 fillér lett volna.

Egyébként nehéz becsülni mert sok dolog van ami nem mind1 pl ha jól értelmezem gáz egyáltalán nincs bent és amúgy óra van vagy még az se? Az órától milyen messzire kellene a gázt?stb stb Az tuti,hogy 1 millió alatti összegből nem igazán lehet kihozni. De vagy 3-4 embert kihívsz és megtudod miket mennyiért.

2013. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A házban abszolult nincs bent a gáz de még a radiátorok sem:(
2013. júl. 28. 16:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Használt vagy a legolcsóbb cuccokból 1,5 millióból talán kijön... Nekünk 2 árajánlat lett kérve úgy,hogy központi helyen kandalló lett volna és így 6 db radiátor,vogel félével 167000 ft purmoval 148000. Kandalló kihúzva így 8 radiátorral számolva purmo 241886,maximus 184542... Terv változtatva 9 db d-ég radiátor,a d-égtől erre 277000ft-ért kaptunk árajánlatot,de a 2 kisebbet sokkal olcsóbbért megtudtuk onnan szerezni mert esztétikai hibás volt ami abba nyilvánult meg,hogy ugyan fehér volt mint a többi,de egy rendessel egymás mellé rakva lehetett látni,hogy az kicsit másabb fehér,de ez lényegtelen volt + az interneten tudtam szerezni olcsóbbért garanciásan újakat (ingyen ki is hozták 170km-ről mert a rézcsöveket és a kazánt is onnan vettem és mondtam,hogy csak ingyenes kiszállításnál tartok igényt ezekre és hát 1 millió körüli összegnél természetesen simán bele mentek). A rézcsőből hát rengeteg verzióra kértünk árajánlatokat pl kandalló a nappaliba, az egyik 108 métert számolt 206000 ft a másik gázos a fürdőbe 90méter 138000+ 25% áfa (3 éve volt) a végleges verzió vegyes tüzelésű kazán hátul + gáz a fürdőbe és erre 150 méter lett számolva (ebből 3 szál ami 15 méter megmaradt) ez 275000 lett volna,de kihasználva az internetet mint írtam messzebbről jött a cső és így 210000-ből kijött amúgy ezekre még rájönnek a radiátor tartók,idomok,bilincsek stb stb + én akartam hőfokszabályzókat a radiátorokra ez csak 25000 volt. Ezek az árajánlatok 91% a bolti árajánlat volt.A munkadíjak között nem volt jelentős különbség 140000 és 160000 között voltak. Vannak még olyan tételek,hogy gázvezeték tervezés 20000 ft érintésvédelem 6000 ft. 6 embertől kértem árajánlatot mint írtam különböző verziókra amúgy szépen leszűkült a választási lehetőség mert az egyikről miután innen elment nem hallottunk többet...a másik telefonált,hogy ennyi lenne és mailba küldi az árajánlatot,de a mai napig nem ért ide...a harmadik a megbeszélthez képest 2 héttel később hozta az árajánlatot így ő szintén kiesett.Nálunk a ház 70%-a nagy belmagasságú a csövek a ház elejébe ahol normál belmagasság van fönt mennek mert a fürdőnél és a konyhánál csak úgy lehetett megoldani és így a nappaliba is fönt majd a szobáknál ahol a nagy belmagasság van alul mennek, a nappaliból a kicsi szobába fölül csatlakozik és onnan lett fölül az előtérbe átvezetve mert egy ajtó miatt csak úgy lehetett az előtérbe megoldani (itt a szintkülönbség miatt azon az oldalon ahol a cső megy az ajtó fölött 1 méter szabad terület lazán van) nos az egyik szerelő kitalálta,hogy ő lent viszi a csövet,de az ajtó miatt úgy kellene megoldani,hogy felbontjuk a járólapot a betonba kivéssük a helyét...azt hittem ott esek össze és ő ebbe a pillanatba kiesett a dologból. Így már csak 2 emberre szűkült a kör és nem volt nehéz választani. Amúgy én a lista alapján 100 helyről ugyan,de mindent beszereztem ami nem kevés időt igényelt,de lényegesen olcsóbbra kihoztuk szóval amikor megvolt minden jött az emberke és az előzőleg leírt munkadíjáért szépen megcsinált mindent.Egy dolgot csináltatnák másképp,de ez főleg a vegyes tüzelésű részt érinti,hogy sima keverőszelep helyett laddomatot rakattam volna be (ez nyár végén meg is fog történni) az egyik szempontok közé tartozik,hogy nálunk valamiért rossz időbe darabosan jön az áram és a keringető azzal működik és ha éppen jól megpakoltuk a kazánt akkor futás van kifelé és igaz a kazán lezár,de a kéménynél is gyorsan le kell nekünk (amúgy van biztonsági szelep is építve a rendszerbe) viszont a laddomattal még annyival is előrébb lennénk,hogy az áramszünet esetén is cirkuláltatja a tartály és kazán között a vizet.És befejezésnek még annyit megjegyeznék,hogy ha tél közepén a hó a szél stb stb volt már rá példa az ország másik végébe ,nem lenne napokig áram úgy se a vegyes tüzelésű se a gázos nem menne mert a keringetőknek áram kell (nah ilyenkor jó ott ahol gravitációs a fűtés) a gyerekekkel nem akarunk megfagyni így a nappaliba egy kályha is van.
2013. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi a kimerítő válaszod! asszem mégegyszer nekiugrok majd!

Van esetleg valami jó tanácsod a gázkazán beszerelésénél? vagy amit máshogyan csináltál volna?

jobbak a vékony-lap radiátorok,mint a régi?

2013. júl. 29. 21:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Túl sok infóm nincs a gázos fűtésről... amiket én figyelembe vettem: fürdőszobába lett rakva és a villany bojler meg az már sok lett volna mert kicsi a fürdőnk így kombit választottam,miután csak kiegészítésnek tehát ritkán van használva csak nagyon-nagyon hosszútávon érte volna meg drága kondenzációsat venni (ha csak azt használtuk volna akkor én inkább amellett döntöttem volna).A kiszemeltről infót gyűjtöttem (árukereső oldalakon stb a véleményeket olvasgattam).Semmi se lehet örökké tökéletes így lényeges volt a megfelelő közeli szerviz és az alkatrészek beszerzésének könnyedsége (már nem emlékszem melyik márka volt aminél ezekre panaszkodtak sokan). Jelenleg még semmi olyat nem észleltem a gázos fűtésnél amit nem úgy kellett volna.

Szüleimnél nagy vas radiátorok vannak amik csúnyábbak és több helyet foglalnak az új és szebb lapradiátoroknál,de értelem szerűen azok tovább tartják a meleget...26 éve vannak használatba és még semmi gond nem volt velük,rendezgetésnél 1-2 bútor jól neki lett tolva volt,hogy a szekrény billent rá és azon kívűl,hogy a festék le pattogott semmi baja nem lett,nos ez a lapos nem igazán bírta volna ezeket ki (persze ez nem mindennapos dolgok,de ha ilyesmi történik a régi vasnak nem kell búcsút inteni). Nekünk csak pár éve van,de én kb 10 évet ha kinéznék belőlük,de ettől független persze lehet még 30 évet is simán kibírnak. Ha a régi alatt viszont olyat értesz ami szintén lemez és sok panelba van olyan akkor azokról abszolút nem tudok véleményt mondani.De ezeknél az új lapoknál is van 1-2-3 vastagságú változat.

2013. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!!!
2013. júl. 31. 06:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!