Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki milyen gyakran takarítja...

Ki milyen gyakran takarítja az otthonát? (főleg a fürdőszoba érdekelne)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kissé bizar kérdés, de tényleg nagyon érdekel. Mióta barátommal együtt vagyunk eléggé szembetűnő nekem az ő anyukája és az én anyukám közti különbség. Az ő anyukája mindennap takarít, mindennap kitisztítja a wc-t, az én anyukám pedig ritkábban. Emiatt érdekelne, hogy mi lenne a normális, máshol hogy szokás. Közös jövőt tervezünk, ezért nem akarok beégni ilyen téren.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 10. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Felesleges mindennap takarítani az egész lakást. A konyhát szoktam naponta felmosni, a WC-t is, a fürdőszobát használat után.

Nem kell csillogni-villogni az egész lakásnak, csak ne legyen kosz. A túlzásba vitt higiéniától lesznek sokan allergiások.

2013. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor ráértem, gyeden voltam itthon a gyerekkel, minden nap megcsináltam a wc, kád súrolását, fertőtlenítését. Mióta dolgozom, és reggel fél 8-kor elmegyünk itthonról és este 6-ra érek haza, örülök,ha hétvégén meg tudom csinálni. :) Fürdés után kizuhanyzom a kádat.. A wc-t viszont úgy csinálom, hogy ne legyen "szagos" vagy koszos.. szóval ránézésre tisztaság van. De ha több időm lenne, naponta megcsinálnám, imádom a friss tisztaságot.
2013. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Heti 1x felseprés, porszívózás, felmosás. Naponta mosogatás, a wc-re heti 2x kb. be szoktam gélezni wc tisztítóval. Fürdőszoba, amikor már látszik a vízkő. Csak a párommal élek együtt, így ez elég :)
2013. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Porszivózás-felsöprés-felmosás hetente vagy másfélhetente,attól függ hogy vagyunk otthon.

Fürdőben kádat csak zuhanyoztatom,ha már koszolódik,akkor kisúrolom,ez kb havi egy,nem sárdobálás után fürdünk benne.Wc-t mindenki maga utén takaritja,azt csak kivülről szoktam portalanitani kéthetente.(persze ha lesz gyerekünk,akkor utána muszáj lesz,de amig csak felnőttek vagyunk,addig had ne takaritsam más után a wc belsejét)

2013. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Amíg ketten voltunk a párommal, nem kellett gyakran takarítani. Heti 2 alkalommal.

Amióta négyen vagyunk, mindennap kell csinálnom valamit.


A vécét én is mindennap takarítom, a kicsik miatt, hetente egyszer pedig az ülőkét is leveszem.

Amúgy a fürdő tiszta, havi egyszer elég a nagytakarítás ott. Porszívózni, felmosni 2-4 naponta.

2013. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!